مزایا و معایب میکروپیگمنتیشن | کاشت مو در اصفهان

مزایا و معایب میکروپیگمنتیشن موی سر

در بخش قبل از سایت کلینیک تخصصی بهین کاشت مو در اصفهان در رابطه با میکروپیگمنتیشن موی سر صحبت کردیم در این بخش قصد داریم به برتری و کاستی های این روش بپردازیم. میکروپیگمنتیشن مو همچون بسیاری از روش‌های ترمیم موی سر همراه با مزایا و معایبی است. برای آنکه تصمیم بهتری در خصوص انجام این روش بگیرید، باید آگاهی کاملی از مزایا و معایب میکروپیگمنتیشن موی سر این روش داشته باشید:

مزایای میکروپیگمنتیشن موی سر:

اگرچه روش میکروپیگمنتیشن مو ماندگاری نسبتا خوبی دارد، اما در صورت عدم رضایت مشتری می‌توان آن را حذف نمود. از طرفی افرادی که به دلایل متفاوت قادر به کاشت موی طبیعی نیستند، می‌توانند با کمک این روش نواحی خالی سر را پوشاند و زیبایی را به چهره برگرداند. همچنین میکروپیگمنتیشن قادر است جای هرگونه زخم، بخیه و جراحت را در سر بپوشاند. موهای نواحی از سر که در اثر آلوپسی، ریزش موی کششی و … دچار ریزش شده‌اند، با انجام این روش پرتراکم‌تر نشان داده می‌شوند. ایجاد یک تراکم طبیعی از جمله مزایای این فرآیند است.

معایب روش میکروپیگمنتیشن مو

از کاستی‌های روش میکروپیگمنتیشن مو موقتی بودن آن است. افرادی اقدام به اجرای این روش در پوست سر خود می‌کنند، پس از گذشت یک دوره‌ی چندماهه نیاز به ترمیم مجدد آن دارند. طبیعتا هر جلسه‌ی ترمیم مو با صرف هزینه و زمان همراه خواهد بود که این امر میکروپیگمنتیشن را روشی پر هزینه ساخته است. ایجاد خط طبیعی مو نیازمند تجربه و مهارت بالایی در کار است و عدم تجربه‌ی اوپراتور ممکن است منجر به ایجاد ظاهری ناخوشایند در فرد شود. انتخاب مرکز معتمد برای انجام میکروپیگمنتیشن مهم‌ترین بخش کار است. چرا که به دلیل وفور رنگ‌های غیراستاندارد در بازار، امکان استفاده از آنها در این مراکز وجود دارد. این سبب می‌شود بدن در مواجهه با این ترکیبات شیمیایی واکنش نشان دهد و برخی عوارض ظهور پیدا کند.

| جهت مشاهده پیج اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

مزایا و معایب میکروپیگمنتیشن | کاشت مو در اصفهان

عوارض میکروپیگمنتیشن موی سر

میکروپیگمنتیشن روشی استادانه و بسیار ظریف برای ایجاد زیبایی در نواحی پوست سر، ابرو و مژه‌هاست. با توجه به تجهیزات نوین و حساسیت‌های حین کار، احتمال بروز عوارض چندانی پیشبینی نمی‌شود. مسئله‌ی مهم و جدی در این فرآیند، رعایت استانداردهاست. زمانی که عمل تزریق رنگدانه‌ها در محیطی غیر بهداشتی یا با سوزن‌های استریل نشده انجام شود، طبیعی است که باید انتظار عفونت در پوست و عوارض پس از آن را داشته باشیم. همچنین با استفاده از رنگ‌های تایید نشده، مواد شیمیایی ناشناخته‌ای وارد بدن خود می‌کنید که همراه با بروز حساسیت و واکنش بدن خواهد بود. در این خصوص باید به مراکز معتبر و شناخته شده‌ی زیبایی مراجعه کنید تا از هرگونه عوارض احتمالی در امان باشید.


بیشتر بخوانیم :

مزایای کاشت مو به روش نئوگرافت

فرآیند انجام کاشت مو به روش FCI

میکروپیگمنتیشن موی سر