کاشت مو در اصفهان | نحوه عملکرد مزوتراپی مو و تاثیراتی که در پی دارد !

مزوتراپی مو و آنچه باید در مورد آن بدانید !

باتوجه به رشد روزافزون ریزش موی آندروژنیک در آقایان و بانوان، استفاده از مزوتراپی مو تبدیل به یکی از شیوه‌های رایج توقف در ریزش و بازیابی رشد موی سر شده است. به علت غیرتهاجمی بودن مزوتراپی مو به طور بدیهی این شیوه از محبوبیت بیشتری نسبت به کاشت مو برخوردار است.

استفاده از این تکنیک به نوعی هم به عنوان پیشگیری از ریزش مو به دلایل مختلف بیماری، موروثی و هورمونی در نظر گرفته می‌شود و به عنوان درمانی برای طاسی و ناحیه‌ی کم‌پشت موهای سر در نظر گرفته می‌شود.

مکانیزم مزوتراپی مو

در ابتدا موهای سر مشتری توسط پزشک مورد معاینه قرار می‌گیرد و نواحی که از ریزش موی بیشتری برخوردار هستند، برای انجام مزوتراپی مشخص می‌شوند. در مرحله‌ی بعد، تزریق‌های مزوی مو در این نواحی باعث توقف در ریزش و بازیابی سرعت رشد مو در فولیکول‌های سالم و ضعیفی می‌شود. که تغذیه و تقویت آن‌ها با استفاده از مزوتراپی میسر می‌شود.

حالت بعدی، مواردی را شامل می‌شود که در آن ریزش مو در سر به قدری زیاد بوده که منجر به طاسی نواحی مشخصی در سر شخص شده است. در این‌گونه موارد پس از معاینه سر بیمار توسط پزشک، تزریق در نواحی مشخصی از سر که برخوردار از فولیکول‌های سالم مو هستند انجام می‌شود. این عمل باعث تغذیه، تقویت و بازیابیِ رشد فولیکول‌های به خواب رفته‌ی مو در نواحی طاس سر می‌شود.

بیشتر بدانید : درمان ریزش مو با مزوتراپی مو

کاشت مو در اصفهان | مزوتراپی مو

تاثیرات موقتی و دائمی

اگر بنا به هر دلیلی پس از اجرای دوره کامل درمان و انجام کلیه تزریق‌ها، تغذیه‌ی فولیکول‌های مو به صورت طبیعی به حالت عادی و موردنیاز برای رشد مجدد مو برنگشت. ادامه روند تغذیه و تقویت فولیکول به صورت مصنوعی، با استفاده از تزریق‌های مزوتراپی در طولانی مدت، قادر به ایجاد تاثیری طولانی و بعضا مادام‌العمر در پیشگیری از ریزش مو و بازیابی رشد موهای سر از فولیکول‌های سالم خواهد بود.

عوارض جانبی مزوتراپی مو

از جمله تنها عوارض جانبی موجود می‌شود به درد و تورم خفیف در نواحی تزریق اشاره داشت . که از آن‌جایی که تزریق با مزوگان و سوزنی بسیار باریک انجام می‌شود. به طور بدیهی پس از گذشت ۲۴ الی ۷۲ ساعت درد، سوزش یا هر نوع احساس ناراحتی ناشی از تزریق از بین می‌رود. و هیچ چیز مورد آزاردهنده‌ای پس از انجام تزریقات برای شما عزیزان وجود نخواهد داشت.

 

برای ارتباط با ما و دیدن نمونه کارهای درمانگاه تخصصی بهین کلیک کنید .