مشکلات و عوارض کاشت ابرو در سن غیرمجاز | کاشت مو در اصفهان

مشکلات و عوارض کاشت ابرو در سن غیرمجاز چیست؟

به نظر می‌رسد در مواردی که کاشت ابرو برای کودکان به یک ضرورت تبدیل شود چنین عملی می‌تواند یک پیشنهاد عالی محسوب شود. در واقع غیر از ترمیم و بهبود ابروی کودکان پیوند ابرو می‌تواند به عنوان یک راه‌حل و شیوه درمان نیز شناخته شود. هر چند بر اساس تحقیقات کارشناسان و نتایجی که در این زمینه حاصل شده است به طور کلی کودکان و افرادی که زیر 18 سال سن دارند بهتر است تا رسیدن به این سن کمی صبور باشند. در مطلبی که امروز در سایت کلینیک تخصصی بهین مرکز کاشت مو در اصفهان برای شما همراهان عزیز گردآوری شده است. به بررسی مشکلات و عوارض کاشت ابرو در سن غیرمجاز خواهیم پرداخت.
گروه دیگری از پزشکان این حوزه نیز معتقدند که بهترین سن بدین منظور 25 سالگی است. با این وجود این قضیه بدین معنا نیست که ترمیم و کاشت ابرو را لزوما تا بیست و پنج سالگی به تعویق بیندازید. با تشخیص پزشک و برای رفع نواقص و عوارضی که موجب ریزش شده‌اند می‌توان ایمپلنت ابرو را حتی در سنین پایین‌تر یعنی در 18 سالگی نیز انجام داد. به طور کلی موارد متعددی موجب می‌شود که افراد در سنین پایین به پیوند ابرو نیاز پیدا کنند.

برخی از مهمترین این موارد عبارتند از:

  • جراحات و صدمات ناشی از حوادث مختلف در ناحیه ابرو
  • وجود بیماری‌های پوستی و هر نوع عارضه مزمن دیگر
  • مصرف داروهای مختلف و شیمی درمانی
  • سوابق ارثی و ژنتیکی

صدمات جبران ناپذیر ناشی از کاشت ابرو در سنین پایین

به دلیل تغییراتی که متناسب با رشد افراد در سنین پایین صورت می‌گیرد. ممکن است. عمل ایمپلنت ابروها در کودکان و سنین پایین‌تر از 18 سالگی به شکل عدم تقارن ابروها، ریزش شدید، ایجاد عفونت و انتقال آن به نواحی مجاور از قبیل چشم‌ها و سایر موارد منجر شود. طبیعی است که این آسیب‌ها در بسیاری موارد به طور کامل بهبود پیدا نمی‌کند. از همین رو هر نوع عمل کاشت ابرو در سنین پایین با ریسک‌ها و ظرافت بسیار زیادی همراه است.

تغییرات هورمونی موثر بر کاشت ابروها

در هر دو طیف زنان و مردان تغییرات هورمونی همزمان با شروع دوره بلوغ آغاز می‌شود. در هر دو حالت بروز شرایط جدید و تحولاتی که متناسب با این سنین صورت می‌گیرد. می‌تواند به نوعی روند پیوند ابروها را مختل نموده یا به اصطلاح پس بزند. رشد فیزیکی در تمام نقاط بدن از جمله صورت روی می‌دهد و طبیعی است. که طراحی و کاشتن ابروها منطبق بر فرم قبلی ابروها بوده که پس از ایمپلنت ابروها در سنین پایین می‌تواند. دوام چندانی نداشته و دچار ریزش شده یا شکل و ساختار ناهمگونی پیدا کند.

جراحات و صدمات ناشی از حوادث مختلف در ناحیه ابرو

ممکن است افراد در اثر حوادث غیر مترقبه از قبیل آتش سوزی یا تصادفات و سوانح ناگوار دیگر قسمتی از ابروهای خود یا تمام آن را از دست می‌دهند. چنین وقایعی تصویری ناخوشایند در ذهن آنان از ابروهایشان بر جای می‌گذارد. جراحان پلاستیک استفاده از پیوند ابرو را به عنوان یکی از گزینه‌های پیشنهادی ارزشمند برای این افراد مطرح می‌کنند. امروزه طیف وسیعی از مواردی که منجر به بروز آسیب و صدمات مختلف به ابروها می‌شود ناشی از تصادفات رانندگی می‌باشد. البته این کار مستلزم بررسی جوانب امر و نیز انجام آزمایشات و بررسی‌های دقیق پزشکان متخصص پوست و مو و زیبایی در این حوزه است. هر نوع عمل ایمپلنت ابرو با دقت و ظرافت‌های خاصی همراه است که در مورد کودکان به مراتب چنین چیزی بیشتر شدت می‌گیرد.
همانطور که در مطالب فوق اشاره کردیم قاعده کلی این است که افراد به دلیل تثبیت شرایط هورمونی و بلوغی بهتر است کاشتن ابروها را به پس از این دوران موکول کنند. با این وجود به صورت استثنا و به دلیل قابلیت‌های ایمپلنت روی ابروها در شرایط خاص از قبیل تصادفات و امکان کاشت فولیکول روی اسکار یا رد زخم می‌توان تحت نظارت پزشکان مجرب در این زمینه عمل پیوند ابروی طبیعی را به انجام رساند.

مشکلات و عوارض کاشت ابرو در سن غیرمجاز | کاشت مو در اصفهان

مصرف داروهای مختلف و شیمی درمانی

بیمارانی که در سنین پایین دارای بیماری‌های صعب العلاج هستند در اثر عوارض ناشی از بیماری و مصرف داروها دچار ریزش ابرو در نواحی مختلف صورت از قبیل ابروها می‌شوند. از همین رو ممکن است پزشکان در بازه زمانی خاصی به خصوص در سنین 18 سالگی به منظور رفع این عوارض و پیشگیری از تداوم این رویه به ایمپلنت مو برای این بیماران دست بزنند. تصمیم‌گیری در این زمینه و نوع زمان‌بندی یا تعداد جلسات عمل پیوند ابروی طبیعی در سنین پایین کاملا تابع شرایطی است که پزشک اعلام می‌کند.
بنابراین عمل ایمپلنت در سنین پایین با وجود این که می‌تواند با ریسک‌هایی در این زمینه نیز همراه باشد یکی از گزینه‌های پیش روی افرادی است که از عوارض شیمی درمانی رنج می‌برند. هر چند چنین موردی همانطور که اشاره کردیم با ظرافت و دقت خاصی همراه است و لازم است تا از پزشکان مجرب و کلینیک‌های تخصصی در این زمینه بهره بگیرید.

سوابق ارثی و ژنتیکی

ممکن است افرادی که در سنین پایین 18 سالگی قرار دارند. به دلیل اختلالات وراثتی و ژنتیکی بخشی از موی ابروهایشان را در اثر ریزش از دست بدهند. بنابراین اگر در خانواده افرادی وجود دارند. که چنین سابقه‌ای دارند. می‌توان پیش بینی کرد که یک یا چند نفر دیگر نیز دچار چنین شرایطی شوند. تضعیف مو در ناحیه ابروها و ریزش آن تا قبل از دوران بلوغ باید جدی گرفته شود و حتما پزشکان این حوزه را در جریان قرار دهید. شدت و ضعف ریزش یا عوامل دیگری از قبیل سوابق فامیلی از جمله مواردی است که باید این افراد به پزشک خود اطلاع دهند.
هر چند ریزش ابروها بر اثر اختلالات ژنتیکی به مراتب کمتر از ریزش در اثر سایر عوامل می‌باشد با این وجود معاینات و اطلاعاتی که شما یا هر یک از افرادی که دچار چنین عارضه‌ای می‌شوند به پزشک ارائه می‌دهید در تعیین نوع اقداماتی که بدین منظور توسط پزشکان باید صورت گیرد به طور مستقیم تاثیر می‌گذارد. مراجعه به موقع به پزشک و رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل می‌تواند تا حدودی بر میزان موفقیت کاشت ابرو در سنین پایین بیفزاید.

عوارض کاشت ابرو در سنین پایین

ممکن است پیوند طبیعی ابرو در سنین پایین با وجود این که با هدف ترمیم و حتی درمان ریزش یا آسیب دیدگی انجام گیرد. ولی با عوارض خاصی نیز همراه باشد. هر چند بروز این عوارض در افراد یکسان نیست و اینگونه نیست که فردی پس از انجام پیوند ابرو تمام این عوراض در وی بروز پیدا کند. با این وجود می‌توان این عوارض را به طور کلی در موارد زیر دسته بندی کرد:

تشدید ریزش مو در ابروها

بر خلاف انتظاری که از روند کاشت ابروها داریم امکان دارد. که ابروها دچار ریزش شده و عملا روند کاشت ابروها موفقیت‌آمیز نباشد. این نوع ریزش غالبا به سرعت و به فاصله کوتاهی پس از کاشت شروع می‌شود. از همین رو اغلب جراحان این عمل را ولو به صورت اضطراری حتی المقدور به پس از 18 سالگی فرد موکول می‌کنند.

بروز بیماری‌های پوستی و انواع عوارض مزمن دیگر

بیماری‌هایی از قبیل آلوپسی آره آ یا سایر بیماری‌های پوستی می‌توانند موجب ریزش موی ابرو در سنین پایین شوند. یعنی به همان نسبت که امکان بروز برخی مشکلات در بزرگسالان وجود دارد در سنین پایین نیز ممکن است بروز عوارض و بیماری‌های مختلف موجب ریزش موی ابروها و از بین رفتن بخشی از آنها شود. هر چند تغییرات هورمونی و بلوغ در هر دو طیف جنسیتی دختران و پسران متفاوت است و امکان دارد ثبات هورمونی و دوران بلوغ از یک تا پنج سال به طول بینجامد با این وصف در صورت عوارض ناشی از برخی از بیماری‌های پوستی تشدید شده و به زیبایی و رشد موها در این ناحیه آسیب جدی وارد کند.
استفاده از عمل کاشت ابروها می‌تواند برای رفع هر نوع نازک شدن موها یا باریک شدن خط ابرو و ریزش مو در این نواحی مورد استفاده قرار گیرد. اصولا پوست در این شرایط استعداد بیشتری برای جذب موهای تازه داشته و روند رشد در این ناحیه می‌تواند کم پشتی و ریزش مو در ابروها را به تدریج کاهش دهد. به طور کلی هر نوع عمل کاشت ابرو در این سنین به منظور رفع این عوارض تابع تصمیمات پزشکان زیبایی و جراحان پلاستیک در این زمینه می‌باشد.

پیام بگذارید