کاشت مو در اصفهان | چرا مصرف قهوه قبل و بعد از جراحی کاشت مو ممنوع است؟

خوردن قهوه بعد از کاشت مو

مصرف قهوه برای بسیاری از افراد یکی از ملزومات زندگی است، زیرا برخی افراد صبح خود را با مصرف یک فنجان قهوه آغاز می کنند. مصرف قهوه و نوشیدنی های کافئین دار سطح انرژی بدن را افزایش می دهد. به همین دلیل، بسیاری از افراد برای انجام کارها احتیاج به مصرف نوشیدنی های کافئین دار از جمله قهوه دارند.

افرادی که اقدام به کاشت مو می کنند درباره خوردن قهوه بعد از کاشت مو سوالاتی دارند. از جمله اینکه آیا قبل و بعد از جراحی مجاز به مصرف قهوه هستند یا خیر؟ نوشیدن قهوه قبل و بعد از جراحی پیوند مو مجاز نیست.ممکن است مصرف نوشیدنی های کافئین دار سلامت فولیکول ها را به خطر بیندازد.

یکی از مهم ترین شرایط موفقیت پیوند مو، تضمین عدم خونریزی بیش از حد هنگام کاشت پیوندهاست. به دلیل اینکه خونریزی زیاد در حین جراحی می تواند روی رشد پیوندها تاثیر منفی بگذارد. و ساعات جراحی را افزایش دهد، لازم است مصرف کافئین را متوقف کنید.

مصرف قهوه و کافئین به دلیل افزایش فشار خون برای گرافت ها مضر است. و بهتر است چند روز قبل و  بعد از جراحی مصرف کافئین را متوقف کرده تا گرافت ها دچار خونریزی نشوند.

اکثر مردم هنگام بیدار شدن، روز خود را با مصرف محصولات کافئینی شروع می کنند. برخی دیگر نیز برای رفع خستگی و افزایش انرژی، از نوشیدنی های کافئین دار نظیر قهوه استفاده می کنند.
با وجو اینکه در زندگی روزمره مصرف کافئین به ندرت با عوارض همراه است، اما قبل و بعد از جراحی کاشت مو باید مصرف این ماده به حاقل برسد.

مطالب پیشنهادی مرتبط : 

کاشت مو در اصفهان | مصرف قهوه

چگونه از مصرف کافئین جلوگیری کنیم؟

برای افرادی که به مصرف کافئین روزانه اعتیاد دارند، قطع ناگهانی این ماده دشوار است. از این رو ما توصیه می کنیم چند روز قبل از جراحی مقدار کافئین روزانه خود را کاهش دهید و مصرف قهوه را به حداقل برسانید. شما همچنین می توانید از چای یا سایر نوشیدنی های انرژی زا به عنوان جایگزین قهوه استفاده کنید. زیرا چای کافئین کمتری دارد و با جایگزین کردن آن می توانید عوارض ناشی از کافئین را به حداقل برسانید.

افرادی که به مصرف بیش از ۲ فنجان قهوه در روز اعتیاد دارند، لازم است قبل از عمل کاشت مو این میزان را به حداقل برسانند. تا از بروز عوارض در حین جراحی و بعد از آن پیشگیری کنند. علاوه براین، خوردن قهوه بعد از کاشت مو نیز باید بری مدتی متوقف شود .تا فولیکول ها بتوانند در ایمن ترین شرایط در جای خود تبیت شوند.

 

ارتباط با ما