ممنوعیت های تزریق بوتاکس | کاشت مو در اصفهان

ممنوعیت های تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس در زمانی بسیار کوتاه انجام‌ می‌شود. برخی مخاطبین تصور می‌کنند اثرگذاری این سم نیز کوتاه است. این تصور کاملاً اشتباه است. نمی‌توان انتظار داشت در بازه زمانی بسیار کوتاه یک تا دو روزه نتیجه تزریق مشخص شود. پس هرگز انجام این روش را به ‌روز قبل از مهمانی یا عروسی موکول نکنید. در ادامه این مطلب از سایت کلینیک تخصصی بهین مرکز کاشت مو در اصفهان ممنوعیت های تزریق بوتاکس را مورد بررسی قرار می دهیم.

برای اینکه التهاب و قرمزی ناشی از تزریق برطرف شود، باید پوست زمان کافی برای استراحت داشته ‌باشد. برای اینکه چهره پس از تزریق حالت عادی داشته ‌باشد، باید یک هفته صبور باشید. متخصصین توصیه می‌کنند بین زمان تزریق یا رویدادهای مهم زندگی خود حداقل دو هفته فاصله بگذارید. علاوه بر این، متخصصین تزریق بوتاکس را برای برخی افراد غیرضروری می‌دانند. این افراد شامل موارد زیر هستند.

افراد ضعف سیستم‌ایمنی

هیچ متخصصی اجازه تزریق سم بوتولینوم را برای افراد مبتلا به بیماری‌های خود ایمنی یا نقص سیستم‌ایمنی صادر نمی‌کند.

افراد حساس به ترکیبات بوتاکس

برخی از متقاضیان، واکنش منفی به مواد موجود در بوتاکس نشان می‌دهند. این عارضه معمولاً با حساسیت‌های خفیف تا شدید در محل تزریق قابل‌مشاهده است. افرادی که برای اولین بار اقدام به تزریق این ماده می‌کنند باید تست حساسیت را انجام دهند. از سوی دیگر، افرادی که تزریق را انجام داده‌اند در مرحله تکرار باید تست حساسیت را انجام دهند. ممکن است تغییراتی در بدن رخ‌داده باشد که فرد را مستعد حساسیت بعد از تزریق بوتاکس کند.

زنان باردار و شیرده

دوران بارداری یکی از مهم‌ترین دوره‌ها در زندگی هر خانم است. تأمین سلامت جنین بر عهده مادر است. مواد موجود در بوتاکس می‌تواند حساسیت‌زا باشد. شدت حساسیت در افراد مختلف متفاوت است و می‌تواند تأثیر منفی بر سلامت مادر و جنین داشته ‌باشند.

اهمیت این موضوع به‌اندازه‌ای زیاد است که برخی متخصصین توصیه می‌کنند افرادی که قصد بارداری دارند نیز تزریق بوتاکس را متوقف کنند. دوران شیردهی نیز نقش مهمی در سلامت نوزاد دارد. کودک تمام مواد مورد نیاز خود را از شیر مادر دریافت می‌کند. پس از تزریق بوتاکس احتمال ورود مواد سمی و حساسیت‌زا از طریق شیر مادر به بدن کودک وجود دارد.

دوری از هیجانات اجتماعی برای تزریق

در اغلب موارد مشاهده ‌شده برخی متقاضیان تنها برای پیروی از مد و هیجانات اجتماعی تزریق بوتاکس انجام می‌دهند. افراد جوان که هیچ چروک سطحی یا عمیقی در صورت آنها وجود ندارد، گزینه مناسبی برای تزریق سم بوتولینوم محسوب نمی‌شوند. بهتر است تزریق این ماده را تا زمان مشاهده چروک‌ها به تأخیر بیندازید. راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای شادابی پوست از آنها استفاده‌ کنید. پس تزریق را به سنین بالاتر موکول کنید.

کاربردهای مختلف تزریق ژل | کاشت مو در اصفهان

مصرف‌کنندگان داروهای ضدانعقاد

افرادی که داروهای ضدانعقاد مانند وارفارین مصرف می‌کنند کاندید مناسبی برای تزریق بوتاکس نیستند. هر چه دوز دارو بیشتر باشد، پرهیز از تزریق این ماده اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. اگر پزشک استفاده از بوتاکس را برای مصرف‌کنندگان داروی وارفارین و داروهای مشابه امکان‌پذیر دانست، برای مصرف یا عدم مصرف دارو حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

افراد مبتلا به بیماری‌های خاص

افراد مبتلا به برخی بیماری‌های خاص مانند سرطان، نارسایی کلیه، MS و غیره هنگام تزریق بوتاکس باید با احتیاط بیشتری عمل کنند. ممکن است داروهایی که آنها برای کنترل یا درمان بیماری مصرف می‌کنند با ترکیبات موجود در بوتاکس تداخل داشته‌ باشد. متخصصین توصیه می‌کنند این افراد برای همیشه بوتاکس را فراموش کرده و به روش‌های کم خطری مانند هایفوتراپی به‌عنوان راه جایگزین فکر کنند.

مصرف‌کنندگان برخی مکمل‌های دارویی یا ویتامین‌ها

افرادی که به‌دلیل ابتلا به برخی بیماری‌ها به‌صورت مداوم داروهایی مانند اکسیدیرین، آسپرین، ایبوپروفن، ادویل، موترین، امگا 3، ویتامین E و موارد مشابه مصرف می‌کنند، کاندید مناسب تزریق نیستند. ابتدا باید ثابت کرد که مصرف این داروها خودسرانه نبوده و طبق دستور پزشک انجام‌ شده است.

در مرحله بعد، باید مصرف این داروها قبل از تزریق سم بوتاکس متوقف شود. از سوی دیگر، افرادی که در رژیم‌غذایی خود از موادی مانند زنجبیل، زعفران، مواد حاوی امگا 3 یا ویتامین E استفاده می‌کنند باید دو هفته قبل از تزریق بوتاکس مصرف این مواد را قطع کنند.

صفحه اینستاگرام درمانگاه تخصصی بهین

بیماران مبتلا به ضعف یا فلج ناگهانی عضلات

برخی افراد به بیماری‌هایی مبتلا هستند که فلج ناگهانی عضلات صورت و بدن را به‌دنبال دارد. با توجه به مکانیسم عمل سم بوتاکس و فلج یا ضعیف شدن عضلات پس از تزریق، احتمال تشدید بیماری این دسته از افراد وجود دارد.

افراد مبتلا به تبخال یا حساسیت‌های پوستی

مناسب‌ترین مکان برای تزریق سم بوتاکس نواحی است که احتمال بروز چروک در آنها بیش از سایر نقاط صورت است. این قسمت‌ها عبارتند از اطراف لب، ناحیه اطراف چشم‌ها، خطوط اخم، پیشانی و گونه‌ها. اگر به‌دلیل ابتلا به آکنه یا برای شادابی بیشتر پوست از داروهای ضدجوش یا کرم‌های لایه‌بردار استفاده می‌کنید بهتر است تا اتمام دوره درمان تزریق را به تعویق بیندازید.

افرادی که در صورت خود تبخال، زخم باز، التهاب یا حساسیت شدید تا خفیف دارند باید تا زمان ترمیم کامل زخم و برطرف شدن التهاب صبر کنند.


مطالعه بیشتر:

ویتامین های موثر در رشد مو

ویژگی افراد برای تزریق بوتاکس

کاربردهای مختلف تزریق ژل

پیام بگذارید