مناسب ترین سن جهت کاشت ابرو طبیعی | کاشت مو در اصفهان

مناسب ترین سن جهت کاشت ابرو طبیعی چقدر است؟

در این نوشته سایت کلینیک تخصصی بهین مرکز کاشت مو در اصفهان به بررسی مناسب ترین سن جهت کاشت ابرو طبیعی خواهیم پرداخت. انتخاب سن مناسب برای پیوند طبیعی ابرو موضوع مهمی است که لازم است به صورت تخصصی در مورد آن صحبت کنیم چرا که مراجعه در سن مناسب برای کاشت ابرو به صورت قابل توجهی می‌تواند در میزان موفقیت کار تاثیر بگذارد.
به عنوان مثال کاندیدهای پیوند ابرو باید صبر کنند تا پروسه ریزش مو در ابروها به طور کامل طی شود. همچنین بدن فرد متقاضی باید به بلوغ کافی رسیده و از لحاظ سیستم ایمنی توانایی انجام چنین کاری را داشته باشد. بنابراین سن مناسب کاشت طبیعی ابرو در هر شخصی با توجه به شرایط بدنی او متفاوت بوده و تنها پزشک می‌تواند بعد از انجام بررسی‌های لازم زمان مناسب برای اقدام به کاشت ابرو را تعیین کند.

سن مناسب کاشت ابرو طبیعی

روش کاشت ابرو شاید نسبت به کاشت موی طبیعی جدید به نظر برسد، اما مدت‌هاست که این عمل زیبایی برای جوان‌تر نشان دادن صورت و داشتن ابروهای خوش‌حالت و پرپشت استفاده می‌شود. پیوند ابرو هم در زنان و هم در مردان انجام شده و محدودیت جنسی ندارد. البته بیشتر مراجعه‌کنندگان برای کاشت ابرو، خانم‌ها هستند زیرا خانم‌ها، به زیبایی بیشتر توجه می‌کنند.

ریزش ابرو در چه سنی رخ می دهد؟

ریزش ابرو در زنان و مردان ممکن است در هر سنی و به دلایل خاصی رخ دهد. به طور کلی این عارضه به خاطر بیماری‌های پوستی مانند آلوپسی آرتا، آرایش دائمی، شیمی درمانی و … اتفاق می‌افتد. بعد از ریزش ابرو‌ها، هنوز فرصتی برای آن‌ها وجود دارد تا به رشد دوباره برگردند و برای این امر می‌توان پیوند ابرو را انتخاب کرد.
این فرآیند با پیوند فولیکول‌های مو از قسمت بانک مو انجام می‌شود که در درجه اول متخصص از ناحیه پشت گوش یا پشت سر برای این منظور استفاده خواهد کرد. در پیوند ابرو رسیدن به ظاهری طبیعی بسیار مهم است. برای این کار، زاویه و جهت پیوند باید طبیعی باشد و خط ابرو باید با دقت طراحی شود.
  • بهترین بازه سنی پیوند ابروی طبیعی : بازه سنی بین 25 تا 50 سال
  • محدودیت کاشت ابرو : در دوران بلوغ در این زمان اختلالات هورمونی شدید در بدن وجود دارد که باعث شکست کاشت ابرو خواهد شد.

مناسب ترین سن جهت کاشت ابرو طبیعی | کاشت مو در اصفهان

محدودیت پیوند ابرو در سنین بالاتر از 50 سال:

  • فولیکول‌ها ضعیف شده و احتمال موفقیت کاشت ابرو، کمتر است.
  • همچنین قدرت ریکاوری بدن کاهش پیدا می‌کند و دوره نقاهت، طولانی‌تر خواهد شد.

نکاتی که پیش از پیوند ابرو باید درنظر بگیرید

  1. ساختار موهای سر بسته به قسمتی از سر که روی آن رشد می‌کنند، متفاوت است برای مثال اغلب مو‌ها در ناحیه گردن کمی تیره‌تر از قسمت جلوی پوست سر هستند و مهم است که این مورد را قبل از پیوند ابرو در نظر بگیرید.
  2. ابرو‌های معمولی به ندرت بیش از ۱۰ میلی‌متر رشد می‌کنند در حالی که مو‌های معمولی روی سر می‌توانند تا یک متر طول داشته باشند. این بدان معنی است که نیاز به اصلاح ابرو‌های جدید کاشته شده به صورت مرتب و تا انطباق موهای پیوندی با سایر موهای ابرو، وجود دارد.
  3. نکته مهم دیگری که باید پیش از پیوند بدان توجه کرد سن مناسب کاشت ابروی طبیعی است که بهتر است در این مورد قبل از کاشت ابرو تحقیق کرد.
  4. همچنین برای پیوند ابرو باید موارد دیگری چون سابقه پزشکی، دارو‌های مصرفی و … را نیز در نظر گرفت و قبل از این عمل زیبایی اطلاعات کامل را به پزشک داد.

کاشت ابرو در سن مناسب چه مزایایی دارد؟

پیوند ابرو اگر در شرایط و زمان مناسب انجام شود، بهترین راه برای دستیابی به ابرو‌های دائمی و طبیعی است. در واقع مو‌ها به طور طبیعی رشد کرده و دائمی هستند و مانند سایر روش‌ها موقت نیستند. از سویی دیگر دائمی بودن نتیجه کار باعث می‌شود که کاشت مو، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد.

پیام بگذارید