میکروپیگمنتیشن موی سر | کاشت مو در اصفهان

میکروپیگمنتیشن موی سر چیست؟

در کنار روش‌های متنوعی که برای کاشت موی طبیعی و بازیابی موهای از دست رفته ابداع شده است، روش‌هایی نیز برمیکروپیگمنتیشن مو یکی از روش‌های نوین غیرتهاجمی برای درمان طاسی سر است. در این فرآیند دقیق از سوزن‌های میکرومتری تزریق رنگدانه در پوست سر استفاده می‌شود. آنچه در نهایت مشاهده می‌شود، طیف یکنواختی از ریشه‌های مو در سر است. ممکن است تصور کنید این روش همان تتو است؛ اما لازم است مطلع باشید که رنگدانه‌ی مورد استفاده برخلاف جوهر تتو حاوی مواد افزودنی نیست و در طولانی مدت تغییر رنگ نمی‌دهد. از طرفی روش کار و مواد مورد استفاده در این فرآیند کمترین عوارض و حساسیت‌ها را به دنبال خواهد داشت.در این نوشتار از سایت کلینیک بهین، کلینیک کاشت مو در اصفهان به بررسی میکروپیگمنتیشن موی سر خواهیم پرداخت.

نحوه اجرای میکروپیگمنتیشن مو

میکروپیگمنتیشن مو تکنولوژی نوینی برای پر پشت نشان دادن پوست سر و پوشاندن نواحی خالی آن که با کمک تزریق رنگدانه‌ها به لایه‌ی درم پوست صورت می‌پذیرد. چندین روز پس از نخستین جلسه میکروپیگمنتیشن پوست سر ، رنگدانه‌ها روشن‌ می‌شوند که کاملا طبیعی است. در جلسات دوم و سوم ، تراکم بیشتری اضافه می‌شود تا نمای کامل تری ایجاد شود. عمر رنگدانه ها برای هر فرد متفاوت است و برای برخی ممکن است زودتر یا دیرتر از دیگران کمرنگ شوند. شاید روش کار میکروپیگمنتیشن مو مشابه با خالکوبی باشد، اما در این پروسه از تجهیزات متفاوت‌تری استفاده می‌شود. سوزن‌های تزریقی و دستگاه مورد استفاده صرفا برای اجرای میکروپیگمنتیشن تعبیه شده است. لذا افرادی که درخواست اعمال این روش را دارند، باید از اصل بودن تجهیزات مورد استفاده اطمینان حاصل کنند. برای افرادی که میکروپیشگنتیشن را با خالکوبی یکسان می‌دانند باید عنوان کنیم، این روش سه تفاوت فاحش با تتو دارد:

در این فرآیند رنگدانه‌ها تا عمق 2 میلیمتر از پوست و در ناحیه درم تزریق می‌شوند.
روش میکروپیگمنتیشن بر مبنای ایجاد نقاط بسیار ریز به شکل فولیکول‌هاست. برخلاف خالکوبی که در آن ترسیم خطوط، سایه زنی و نقاشی انجام می‌شود.
در این روش تنها رنگدانه‌های سیاه (یا هر رنگ دیگری) استفاده می‌شود که بسیار رقیق‌تر از جوهر خالکوبی است. به همین دلیل رنگ تزریق شده به مرور به رنگ‌های دیگر تجذیه نمی‌شود و تغییر رنگ نمی‌دهد.

آیا روش میکروپیگمنتیشن دائمی است؟

میکروپیگمنتیشن، کاشت مو نیست و به عنوان روشی درمانی شناخته نمی‌شود. بلکه در گروه پروسه‌های زیبایی است که عمدتا برای پوشش جای زخم و طاسی‌های موضعی کاربرد دارد. روشی برای ایجاد ظاهری بهتر و متفاوت در نواحی طاس سر است. این فرآیند با هزینه‌ی بسیار کمتر از کاشت مو انجام می‌شود و پوست سر را به خوبی پوشش می‌دهد. معمولا بسته به درجه‌ی ریزش مو، میکروپیگمنتیشن در 4 جلسه انجام می‌شود که هرجلسه بین 2 تا 4 ساعت زمان می‌برد. در خصوص ماندگاری اثر میکروپیگمنتیشن نظرات متفاوت است. مسلما رنگدانه‌ها برای همیشه دائمی نیستند و فرد به مرور متوجه محو شدن دانه‌ها می‌شود. در این حالت یک جلسه ترمیمی برای اصلاح رنگدانه‌های پاک شده کافی است. استفاده از رنگدانه‌های استاندارد و مورد تایید سازمان‌های بهداشت و سلامت مسئله‌ی مهمی است. از این رو در این روش باید از رنگدانه‌های ارگانیک استفاده شود.

از میکروپیگمنتیشن مو برای چه افرادی می توان استفاده کرد؟

محدودیتی در انجام روش میکروپیگمنتیشن برای افراد وجود ندارد. تفاوت چندانی ندارد که رنگ پوست تیره یا روشن باشد؛ در این روش رنگدانه‌های مورد استفاده را می‌توان با طیف گسترده‌ای از رنگ‌های پوست مطابقت داد. در مواردی که خط پیشانی به مرور در حال عقب نشینی است، یا تراکم فولیکول‌ها در پوست سر در حال کاهش است، می‌توان از این روش برای پوشاندن پوست سر استفاده کرد.

| جهت مشاهده پیج اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

میکروپیگمنتیشن موی سر | کاشت مو در اصفهان

مراقبت های پس از میکروپیگمنتیشن

در این بخش مختصر نکاتی که پس از انجام میکروپیگمنتیشن باید توسط زیباجو رعایت شود، اشاره شده است:

  • معمولا توصیه می‌شود به مدت 4 تا 5 روز پس از انجام میکروپیگمنتیشن مو حرکت ورزشی انجام ندهید. تعریق در روزهای اول پس از تزریق نتیجه‌ی کار را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
  • از شستشوی مو و ماساژ پوست و اصلاح سر 5 الی 10 روز پس از میکروپیگمنتیشن پوست خودداری کنید.
  • تا 1 ماه پس از جلسه‌ی نهایی از وارد شدن به استخر، حمام بخار و تخت‌های برنزه ممنوع است.
  • همچنین از قرار گرفتن در هوای آزاد و زیر تابش مستقیم آفتاب به مدت 1 ماه پرهیز کنید.

بیشتر بخوانیم :

کاشت مو به روش نیوگرافت

مزایای کاشت مو به روش نئوگرافت

فرآیند انجام کاشت مو به روش FCI