ورم بعد از کاشت مو و دلایل آن | کاشت مو در اصفهان

ورم بعد از کاشت مو چیست ؟

بعد از انجام کاشت مو ممکن است مقداری تورم در نواحی پوست سر، پیشانی و اطراف چشم ها تجربه کنید. اما نگران نباشید، زیرا ورم بعد از کاشت مو امری طبیعی است و بسیاری از مراجعین مرکز کاشت مو در اصفهان ممکن است آن را تجربه کنند. درمان تورم بعد از پیوند مو کار سختی نیست و به راحتی با رعایت دستورالعمل ها می توانید تورم را کاهش دهید. حتی در برخی شرایط می توانید با اقدامات پیشگیرانه احتمال بروز این عارضه را کاهش دهید.
تورم بعد از کاشت مو عموما بلافاصله بعد از جراحی ظاهر می شود و ممکن است در نواحی مختلف صورت ایجاد شود. در صورتی که بعد از جراحی مراقبت های بعد از کاشت مو را به دقت دنبال کنید، دوره بهبودی شما کوتاه تر می شود و تورم براحتی درمان می شود.

دلایل ایجاد تورم بعد از کاشت مو

بعد از انجام هر نوع جراحی، بروز عوارض جانبی قابل پیش بینی است. کاشت مو نیز نوعی جراحی است که با وجود بی خطر بودن، عاری از عارضه نیست. ورم بعد از کاشت مو یکی از عوارض کاشت مو است. که در واکنش به تغییرات ناشی از این عمل ایجاد می شود. در حین عمل کاشت مو، شکاف هایی روی سر ایجاد می شود و فولیکول ها در این شکاف ها پیوند می خورند.

ورم بعد از کاشت مو و دلایل آن | کاشت مو در اصفهان

سیستم ایمنی بدن در واکنش به ایجاد این جراحت ها و جابجاشدن فولیکول ها، به شکل تورم واکنش نشان می دهد. بنابراین ورم بعد از پیوند مو امری طبیعی است و اصلا نگران کننده نیست. رایج ترین دلایل ایجاد تورم بعد از کاشت مو عبارتند از :

تزریق سرم حین جراحی

برای پیوند فولیکول ها لازم است محل مورد نظر از فضای کافی برخوردار باشد. تا پیازهای مو براحتی در این شکاف قرار بگیرند. بنابراین، در حین جراحی کاشت مو، بعد از تزریق بی حسی موضعی، مقداری سرم به پوست سر تزریق می شود. این سرم باعث ایجاد فاصله در این شکاف شده و کمک می کند فولیکول ها براحتی پیوند زده شوند. بعد از اتمام جراحی به دلیل اینکه سرم نمی تواند از بدن خارج شود ورم بعد از کاشت مو اتفاق می افتد.

در ابتدا بعد از بلند شدن از تختخواب، به دلیل حرکت این سرم، مقداری تورم در پوست سر ایجاد می شود. سرم به دلیل تاثیر جاذبه زمین به طرف پایین حرکت می کند و ممکن است باعث ایجاد تورم در نواحی چشم ها شود. از این رو توصیه ما این است که در روزهای ابتدایی بعد از عمل، سر خود را به سمت پایین خم نکنید تا احتمال بروز تورم در صورت کاهش پیدا کند.

میزان تورم بسته به مقدار سرم تزریق شده متفاوت است. هرچقدر سرم بیشتری حین جراحی به پوست تزریق شود، گستردگی و بزرگی تورم بیشتر خواهد شد.

| جهت مشاهده پیج اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

فرایند جراحی کاشت مو

یکی از اصلی ترین دلایل ایجاد ورم بعد از کاشت مو، ماهیت جراحی کاشت مو است. زیرا در حین این عمل، سوراخ ها و برش های کوچکی روی پوست سر ایجاد می شود. این شکاف های ایجاد شده باعث باز شدن پوست سر می شوند و نوعی زخم محسوب می شوند. از آنجایی که تعداد این برش ها در حین جراحی زیاد است. بدن برای ترمیم و بازسازی تلاش می کند تا دوره بهبودی سریع تر اتفاق بیفتد و به شکل تورم به این تغیرات پاسخ می دهد.

تاثیر داروهای بی حسی

داروهایی که برای بی حسی در حین عمل به پوست تزریق می شوند. ممکن است منجر به بروز تورم شوند. میزان تورم بعد از جراحی بسته به مقدار داروهای تزریق شده متغیر است. از طرفی عوامل آلرژیک نیز در بروز تورم نقش دارند. زیرا در صورتی که به ترکیبات موجود در داروهای بی حسی آلرژی داشته باشید. بدن به صورت تورم به این آلرژی واکنش نشان می دهد.

 


جهت مشاهده فعالیت های کلینیک بهین به کانال آپارات مراجعه کنید.


بیشتر بخوانیم :

سوالات متداول کاشت مو به روش سوپرترکیبی

ریزش مو بعد از کاشت مو

جلوگیری از ریزش موی کاشته شده