ویژگی های کاشت و ترمیم مو به روش بافت | کاشت مو در اصفهان

ویژگی های کاشت و ترمیم مو به روش بافت چیست؟

داشتن موهایی سالم و شاداب نعمتی است که بسیاری از ما قدردان آن نیستیم. بنابراین هر زمان که متوجه ریزش مو یا نازک شدن تارهای موی خود شدید، لازم است به موقع نسبت به درمان آن اقدام کنید. در نوشته امروز از سایت کلینیک تخصصی بهین مرکز کاشت مو در اصفهان ویژگی های کاشت و ترمیم مو به روش بافت را مورد بررسی قرار میدهیم. امروزه انواع کاشت مو به روش‌های مختلف برای جبران موهای از دست رفته و بخشیدن چهره‌ای تازه به افراد توسعه یافته است. استقبال گسترده‌ای که از این روش‌ها شد، محققان را برآن داشت که در جستجوی روش‌های نوین و بی­‌دردسرتری باشند. نگاهی به مجلات علمی معتبر پزشکی دنیا نشان می‌دهد، تحقیقات در این زمینه روز بروز در حال پیشرفت است.

علل ریزش مو و کاشت مو به روش بافت

کاشت مو به روش کشت بافت یکی از روش‌های ترمیم مو است که با روشی متفاوت نواحی خالی سر را به حالت طبیعی برمی‌گرداند. متاسفانه بیماری‌های زیادی وجود دارند که بر رویش مو تاثیر می‌گذارند. اختلالات ژنتیکی و هورمونی، مصرف داروها، تنش و استرس هر یک به شکلی چرخه­ عمر موها را تحت تاثیر قرار می‌دهند. موی سر که تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد، به شدت ظریف و حساس است. به همین دلیل با هر شوک روحی، عدم تعادل هورمون‌ها، تغذیه نامناسب، سبک زندگی نادرست و … به مرور آسیب می‌بیند.
شاید شما در ابتدا متوجه این ریزش‌ها یا ضعیف و نازک شدن تارها نشوید اما به مرور زمان، این مشکل خود را نشان می‌دهد. در هر حال پس از آگاهی از مشکل ریزش موهای خود، لازم است موضوع را با متخصصین این زمینه در میان بگذارید. تخصص، تجربه و مهارت این افراد به شما کمک می‌کند، آسیب‌های وارده را به حداقل برسانید.
ویژگی های کاشت و ترمیم مو به روش بافت | کاشت مو در اصفهان

کاشت مو به روش کشت بافت

با توجه به آنچه که در بخش قبلی عنوان شد، عاملین ریزش و تخریب مو بسیارند که این موضوع کار را برای حفاظت از سلامت مو، سخت و پیچیده می‌کند. جستجوی مختصری در دنیای مجازی، اطلاعات گسترده‌­ای را در رابطه با روش‌‌های درمان مشکلات مو در اختیار شما قرار می‌دهد. این حجم از اطلاعات، نشان از پیشرفت روش‌های کاشت مو است. ترمیم مو با استفاده از فرآیندهای کاشت مو زمانی توسط متخصص تجویز می‌شود که احتمال رشد مجدد موها وجود نداشته باشد. به عبارتی، کاشت مو برای بخش‌هایی از سر انجام می‌شود که فولیکول‌های آن از بین رفته‌اند.
اما جدای از فرآیندهای کاشت فولیکول، روش‌های دیگری نیز برای کاشت و ترمیم مو ارائه می­‌شود. از جمله­ این گزینه‌ها می­توان به پیوند مو به روش بافت اشاره کرد. ترمیم مو به روش بافت در گروه فرآیندهای غیر جراحی جای می‌گیرد. به عبارتی برای اعمال روش بافت مو نیاز به ایجاد جراحت نیست و نیازی به بیهوشی یا هرگونه مصرف دارو نخواهد بود.

چگونگی کاشت مو به روش بافت

فرآیند کاشت مو به روش بافت برای افرادی که نمی‌توانند از سایر متدهای کاشت مو استفاده کنند، روش مناسبی است. در واقع لازم است بدانید که پیوند مو با روش بافت، روش درمانی نیست بلکه تنها کمک می‌کند حجم موی سر بیشتر شود. در اجرای این روش، از تار موی طبیعی یا مصنوعی استفاده خواهد شد. مراحل کار به این صورت است که ابتدا تارهای مو به شکل دسته‌ای و با نخ به هم وصل شده و سپس در بین موهای سر بافته خواهند شد. همانگونه که متوجه شدید، در پیوند مو به روش بافت، موی سر فرد به عنوان پایه اتصال دسته‌های مو استفاده خواهد شد در نتیجه لازم است فرد حداقل موی لازم را داشته باشد.

پیام بگذارید