پیشگیری از ترک پوست سر بعد از کاشت مو | کاشت مو در اصفهان

راه های پیشگیری از ترک پوست سر بعد از کاشت مو

در مطلب امروز از سایت کلینیک تخصصی بهین مرکز کاشت مو در اصفهان روش های پیشگیری از ترک پوست سر بعد از کاشت مو را مورد بررسی قرار میدهیم. برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن سر بعد از کاشت مو می‌توان اقدامات ساده و در عین حال موثری را انجام داد. به طور کلی رعایت نکات لازم بعد از کاشت مو می‌تواند تا حدود زیادی از ترک خوردن سر بعد از پیوند جلوگیری کند. برخی از روش‌ های جلوگیری از ترک خوردن سر بعد از کاشت مو عبارتند از:

عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون

مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین قبل از کاشت مو و قبل از پایان دوران نقاهت می‌تواند باعث جریان بیشتر خون، کبودی بیشتر کف سر و ترک خوردن سر بعد از کاشت مو شوند به همین سبب فرد باید حداقل یک هفته قبل از کاشت مو و دو هفته بعد از کاشت مو از مصرف این داروها اجتناب کند.

مصرف میوه جات و سبزیجات

استفاده میوه‌جات و سبزیجات قبل و بعد از پیوند مو و تامین مواد مغذی لازم برای رشد مو روی پوست سر تاثیر می‌گذارد و از خشکی و ترک خوردن آن جلوگیری می‌کند. مصرف میوه‌جات و سبزیجاتی که سرشار از آنتی اکسیدان هستند؛ تاثیر  بیشتری دارند و از ترک خوردگی پوست سر جلوگیری می‌کنند.

پیشگیری از ترک پوست سر بعد از کاشت مو | کاشت مو در اصفهان

سایر روش های جلوگیری از پوسته شدن سر بعد از پیوند مو:

  • استفاده کمتر از شامپو و سایر محصولات شیمیایی
  • شستشوی پوست سر طبق نظر پزشک
  • استفاده از سشوار در درجه های پایین
  • مصرف آب به مقدار کافی
  • اجتناب از قرار گرفتن در نور شدید آفتاب
  • استفاده از کلاه گشاد هنگام بیرون رفتن از منزل
مدت زمان بهبودی ترک و پوسته پوسته شدن سر بعد از کاشت مو به صورت متوسط ۷ تا ۱4 روز خواهد بود. که مراقبت‌های لازم می‌تواند این مدت زمان را کمتر کند. ریزش مو با پوسته سر نیز گاهی اوقات مشاهده می‌شود. این نوع ریزش مو طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد؛ زیرا فولیکول‌های کاشته شده در زیر پوست وجود دارند و به مرور زمان باعث رشد مو می‌شوند.

درمان ترک و پوسته سر پس از کاشت مو

برخی از پزشکان برای جلوگیری از این عارضه شامپوهای خاص به همراه داروهای ضد التهاب را برای زیباجویان تجویز می‌کنند. با این حال ممکن است برخی افراد شاهد پوسته شدن سر باشند که در این صورت پزشک متخصص راهکارهای درمانی بیشتری را ارائه می‌دهد. استفاده از کمپرس بخار، ماساژ دادن سر پس از گذشت مدت زمانی خاص طبق نظر پزشک، استفاده از تونیک و روغن‌های درمانی جزو روش‌های درمان ترک خوردن سر بعد از کاشت مو هستند. متخصصانی که مهارت کافی در کاشت مو دارند به خوبی افراد را با نحوه مقابله با این عارضه آشنا می‌کنند. دقت داشته باشید که اگر پوسته‌ها درمان نشوند و برای از بین بردن آن‌ها سهل انگاری کنید. ممکن است با مشکلاتی چون بسته شدن منافذ پوست مواجه شوید.

پیام بگذارید