پیش‌بینی وضعیت بانک مو برای کاشت | کاشت مو در اصفهان

پیش‌بینی وضعیت بانک مو

ناحیه‌ی بانک مو به بخش‌های پشت و طرفین سر گفته می‌شود که معمولاً حاوی فولیکول‌هایی است که از لحاظ ساختار ژنتیکی و بافتی نسبت به تاثیر هورمون‌های آندروژنی مقاوم‌اند. این هورمون‌ها که سردسته‌ی آن‌ها تستسترون بوده و به هورمون جنسی مردانه معروف است، در خانم‌ها و آقایان ترشح می‌شود. هورمون‌های آندروژنی در آن دسته از افرادی که به آلوپسی آندروژنی دچار هستند، باعث کاهش ضخامت و در نهایت ریزش مو می‌شود. در این مطلب به بررسی بیشتر پیش‌بینی وضعیت بانک مو خواهیم پرداخت.

فولیکول‌های مو را در سرتاسر بدن می‌توان به دو دسته تقسیم کرد:

آن‌هایی که نسبت به هورمون‌های آندروژنی مقاوم‌اند‌ و آن‌هایی که نسبت به این هورمون‌ها حساس‌اند. فولیکول موهای بدن و همچنین نواحی بانک مو عمدتاً نسبت به تاثیرات هورمون‌های آندروژنی مقاوم‌اند. البته در برخی از افراد، برخی از فولیکول‌های بانک مو نسبت به هورمون‌های آندروژنی مقاوم نیستند. این دسته افراد ذخایر مناسبی برای استخراج گرافت‌ها در اختیار نداشته و ما کاشت مو را به آن‌ها توصیه نمی‌کنیم.

پیش‌بینی وضعیت بانک مو برای کاشت | کاشت مو در اصفهان

در متقاضیان جوان کاشت مو،

به ویژه‌ آن‌هایی که کمتر از ۲۵ سال سن دارند، اگر پیش‌بینی وضعیت و قدرت بانک مو غیرممکن نباشد، بسیار دشوار است. در این سنین نمی‌توان گفت که چه تعداد از فولیکول‌های بانک مو نسبت به ریزش مقاوم‌اند و در آینده دچار ریزش نمی‌شوند. در سنین بالاتر، وضعیت ریزش مو تقریباً تثبیت شده یا قابل پیش‌بینی است. یعنی می‌توانیم تشخیص دهیم که بانک موی شما تعداد مناسبی از فولیکول‌های مقاوم را در اختیار دارد یا خیر.

اگر پزشک و یا جراحی برای یک فرد جوان که بانک موی حساس به ریزش دارد، مو بکارد، احتمال ریزش موهای کاشته شده بسیار زیاد است. در این فرد در سنین بالاتر، موهای بانک مو هم می‌ریزند. سری که حالا کاملاً طاس است، پوششی برای جای زخم‌های بسیار ریز که در روش‌های FIT، Micro FIT، SUT و … ایجاد شده‌اند یا زخم بزرگ‌تری که در روش FUT ایجاد می‌شود، ندارد. در این حالت پوست سر ظاهر بدی پیدا می‌کند.

آثاز به جا مانده از زخم‌های کوچک کاشت مو به روش‌ FIT بر روی سر بیماری که موهای خود را تراشیده است.

در مورد بیماران جوانی که علاقه‌ی بسیاری به کاشت مو دارند؛

معمولاً با این تفکر مواجه هستیم، آن‌ها می‌گویند:« اگر کاشت موی من با شکست مواجه شود. وضعیتم از اینی که هست بدتر نمی‌شود. در بدترین حالت باید موهای خود را کامل بتراشم که در سنین بالا برایم چندان اهمیت نخواهد داشت.» این منطق صحیحی نیست. هم از این جهت که جای زخم‌های کاشت مو روی سر کاملاً طاس قابل رویت خواهد بود و هم این که موهای ما (حتی در سنین پیری) برای ما اهمیت زیادی خواهند داشت.

پس ما به متقاضیان جوانی که کمتر از ۲۵ سال سن دارند، توصیه می‌کنیم کاشت مو را تا سنین بالاتر به تعویق بیندازند تا بتوانیم شرایط آن‌ها را به خوبی بررسی کرده و از موفقیت کاشت مو اطمینان بیشتری داشته باشیم.

 


کلینیک بهین | کاشت مو در اصفهان

برای ورود به اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید.

برای مشاهده‌ی فعالیت های کلینیک بهین به کانال آپارات مراجعه فرمایید.


مطالب بیشتر:

مراقبت های قبل از کاشت مو

بیماری‌های زمینه‌ای ریزش مو چیست؟

عوامل میزان تراکم مناسب کاشت موی طبیعی

مراحل کاشت مو به روش سوپر ترکیبی

مزایا و معایب کاشت مو به روش سوپر ترکیبی

پیام بگذارید