کاشت مو با تراکم بالا | کاشت مو در اصفهان

کاشت مو با تراکم بالا؛ چگونگی کاشت و مراحل آن

با پیشرفت علم پزشکی و نوآوری در تجهیزات کاشت مو، تکنیک های کاشت موی طبیعی نیز پیشرفت زیادی داشته است. تکنیک های جدید به گونه ای طراحی شده اند که بیشترین تراکم ممکن مو حاصل شود .علاوه بر این، ابزارهای هوشمند و ظریفی که در این تکنیک ها بکار می رود جراحت ، زخم و میزان کبودی بعد از عمل را به حداقل رسانده اند.

با این وجود کاشت مو با تراکم بالا همیشه و برای همه متقاضیان امکان پذیر نیست.برای رسیدن به بالاترین تراکم شرایط مختلفی وجود دارد که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت

کاشت مو با تراکم بالا | کاشت مو در اصفهان

کاشت مو با تراکم بالا

حتما در تبلیغات مربوط به کاشت موی طبیعی جمله ” کاشت مو با تراکم بالا ” به چشم تان خورده است. اما منظور از تراکم بالا چقدر است؟ و آیا رسیدن به این حجم از تراکم برای همه متقاضیان امکان پذیر است؟

در پاسخ به پرسش اول باید گفت از نظرعلمی و عملی بالاترین تراکم حداکثر ۴۵۰۰ گرافت است .و برای رسیدن به این میزان گرافت دو فاکتور مهم دخیل هستند:

  • الگوی طاسی و ویژگی موی بیمار مانند کیفیت مو، قدرت فولیکول ها ،تراکم بانک و ..
  • میزان تجربه و مهارت پزشک جراح

آیا با کاشت مو می توان به تراکم طبیعی مو رسید؟

قبل از پرداختن به این موضوع باید بدانید که تراکم طبیعی یک فرد که ریزش موی معمولی دارد، حدودا بین ۸۰ تا ۱۰۰واحد فولیکولی در هر سانتی متر مربع از سر است.بعبارت دیگر، بطور معمول در افرادی که دچار طاسی مو نیستند حدود ۱۰۰هزار فولیکول مو وجود دارد.

از طرف دیگر، کاشت موی طبیعی زمانی صورت می گیرد که  فرد متقاضی ۵۰ درصد از موهای ناحیه ای که دچار ریزش شده است را از دست داده باشد. در اینصورت کاشت ۳۵ تا ۵۵ فولیکول مو در هر سانتی متر مربع برای پرکردن ناحیه طاسی و داشت ظاهر مناسب کفایت می کند.

بنابراین همانطور که متوجه شدید، بالاترین تراکم کاشت مو فاصله خیلی زیادی با تراکم طبیعی موی سر دارد .با این وجود می تواند به خوبی ناحیه طاسی را بپوشاند.

نتایج کاشت مو با تراکم بالا

بعد از عمل کاشت موی طبیعی با تراکم بالا، ناحیه کاشت احتمالا دچار درد و بی حسی می شود و پزشک برای کاهش درد  و جلوگیری از التهاب و عفونت برای شما داروهای مسکن و آنتی بیوتیک تجویز می کند.در چند روز اول بعد ازعمل کاشت، طبق توصیه پزشک باید از باند و پانسمان بر روی ناحیه کاشت شده استفاده کنید.

انجام فعالیت های سنگین جسمانی ،مصرف سیگار،قلیان یا مشروبات الکلی در هفته های اول بعد از عمل کاشت مو می بایست کنار گذاشته شود.به این ترتیب دوره نقاهت و بهبودی کوتاه تر و ریسک ابتلا به عفونت به حداقل خواهد رسید.

بطورمعمول بعد از گذشت ۲الی ۵ روز از عمل پیوند مو می توانید فعالیت های روزانه و طبیعی خود را از سر بگیرید.

بعد از گذشت ۲الی ۳ هفته بعد از عمل زیبایی کاشت مو، موهای کاشته شده دچار شوک شده و می ریزند.اما این یک امرطبیعی است وبه چرخه رشد مو مربوط می شود.از آنجاییکه فولیکول های کاشته شده هنوز سرجای خود هستند موهای جدید با ضخامت و تراکم بیشتری رشد خواهند کرد.

در نهایت بعد از گذشت ۶ الی ۹ ماه موهای شما به رشد کامل خود می رسند و شما صاحب موهای پرپشت، زیبا و طبیعی خواهید شد.

 


کلینیک بهین | کاشت مو در اصفهان

برای ورود به اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید.

برای مشاهده‌ی فعالیت های کلینیک بهین به کانال آپارات مراجعه فرمایید.


مطالب بیشتر:

ریزش مو در زنان و دختران جوان

بیماری‌های زمینه‌ای ریزش مو چیست؟

دلایل ناگهانی ریزش مو در نوجوانان

انتقال ویروس کرونا از تیم جراحی به شخص

موثرترین روش های تقویت مو بعداز کاشت مو