کاشت مو با ربات | کاشت مو در اصفهان

کاشت مو با ربات چگونه است؟

در شرایطی که سایر روش‌های تقویت و درمانی پاسخ قابل قبولی برای درمان ریزش مو ارائه ندهد. پیوند مو پیشنهاد می‌شود. کاشت مو به روش artas زمانی تجویز می‌شود که درمان‌هایی دارویی همانند ماینوکسیدیل یا پلاسمای غنی از پلاکت، نتیجه‌ مفیدی نداشته باشد. در واقع این روش آخرین مرحله برای درمان مو و رشد مجدد موهای از دست رفته است.در این نوشتار از سایت کلینیک تخصصی بهین کاشت مو در اصفهان قصد داریم توضیحاتی درباره کاشت مو با ربات ارائه دهیم.با ما همراه باشید.

روش کاشت مو با دستگاه artas تکنولوژی پیشرفته‌ ترمیم مو به کمک ربات است. این فناوری برای برطرف نمودن بسیاری از کاستی‌های موجود در روش‌های کاشت مو به روش FIT ابداع شده است. به عبارتی جراحت و آسیب کمتر پوست، عوارض کمتر و در نتیجه دوره‌ نقاهت کوتاه‌تری در مقایسه با روش FIT دارد. کاشت مو با ربات یکی از روش‌های غیر تهاجمی برای ترمیم موی سر است که طی مراحل زیر انجام می‌شود:

مرحله اول: آماده‌سازی در روش artas

در صورتی که متخصص صلاحیت شما را در کاشت طبیعی مو با روبات تایید کرد. در اولین قدم باید منطقه بانک مو اصلاح شود به حدی که اندازه موها به کمتر از یک میلی‌متر برسد. با توجه به اینکه اصلاح کردن مو تحت نظر برنامه کامپیوتری انجام می‌شود. لذا هم دقت کار بالا رفته و هم بعد از آن، پوست سر آسیب نخواهد دید.

مرحله دوم: برداشت فولیکول مو

مرحله استخراج فولیکول، بسیار حساس است. از یک‌سو باید با دقت بالا صورت گیرد تا فولیکول آسیب ندیده و از سویی دیگر باید قوی‌ترین فولیکول‌ها استخراج شوند.تا نتیجه پیوند مو، ماندگاری بالایی داشته باشد. در این روبات، سیستم بینایی استریوسکوپی تعبیه شده است که قدرت تجزیه و تحلیل بالایی در شناسایی فولیکول‌ها دارد. در نتیجه کمک می‌کند نه‌تنها منطقه بانک مو بعد از برداشت فولیکول، طبیعی و بدون مشکل به نظر برسد بلکه کاشت مو نیز بهترین نتیجه را ارائه نماید.

مرحله سوم: پیوند مو

در ادامه، سیستم artas می‌تواند بهترین مکان‌های کاشت فولیکول را در پشت خط رشد مو انتخاب کرده و فولیکول‌ها در داخل آن قرار گیرند. همانگونه که متوجه شدید، پیوند مو با روش artas برای مناطق قبل از خط رویش مو انجام گرفته و کاشت مو در خط مو، به صورت دستی و توسط جراح صورت می‌گیرد.

مرحله چهارم: نقاهت و بهبودی

با توجه به اینکه پیوند طبیعی مو با روش artas با دقت میکرون صورت می‌گیرد، کمترین آسیب را به پوست وارد کرده و به همین دلیل دوره نقاهت بسیار کوتاه خواهد بود. همچنین کاشت مو با روبات کمترین درد را خواهد داشت.

تکنولوژی کاشت مو با ربات هوشمند

افرادی که به دنبال روشی کاملا طبیعی برای درمان طاسی‌ سر هستند، کاشت مو با ربات هوشمند فولیکول‌های از دست رفته در نواحی طاس سر را بازمی‌گرداند. این روش نتایجی به مراتب طبیعی‌تر و زیباتر به همراه خواهد داشت. صحت این مطلب را می‌توانید با مقایسه‌ موهای کاشته شده به روش ARTAS و FUT یا FIT ببینید.

کاشت مو به روش artas با استفاده از شبیه‌سازی سه بعدی از نواحی مختلف سر صورت می‌گیرد که یک الگوی منظم و کاملا طبیعی برای کاشت فولیکول‌ها را طراحی می‌کند. ربات artas با کمک بازوی هوشمند، هر فولیکول را با نهایت ظرافت از بانک مو خارج نموده و در نقاط تعیین شده کاشت می‌کند. در نهایت پیوند موها با توزیع یکنواخت انجام خواهد شد. در روش کاشت مو با ربات آرتاس با کمک الگوریتم از پیش طراحی شده‌، بهترین موها برای برداشت انتخاب می‌شوند.

کاشت مو با ربات هوشمند

فرآیند کاشت مو همچون هر پروسه‌ دیگری به مرور زمان توسعه یافت تا به مرحله‌ کاشت مو با ربات رسید. آنچه این روش را متفاوت می‌کند، بهره‌گیری از فناوری رباتیک و هوش مصنوعی به منظور شناسایی بهترین فولیکول‌ها برای برداشت مو است. پیش از برداشت، منافذ موجود در نواحی طاس سر برای دریافت فولیکول‌های مو توسط پزشک آماده‌سازی می‌شوند. نتایج پیوند طبیعی مو با artas پس از گذشت 6 ماه از زمان کاشت به صورت کامل نمودار می‌شود. رشد طبیعی موها در این روش تا 14 ماه پس از پیوند ادامه پیدا می‌کند. بنابراین در طول این مدت باید توصیه‌های پزشک خود را به دقت گوش بدهید.

مقایسه کاشت مو ARTAS با روش های سنتی

پیوند مو با روبات به‌عنوان یک تکنولوژی بسیار پیشرفته در درمان ریزش مو شناخته شده و نسبت به روش‌های سنتی کاشت مو، برتری‌های چشمگیری دارد:

  • کاشت مو با روش FIT، بسیار زمان‌بر است چرا که استخراج فولیکول به زمان زیادی نیاز دارد در حالی که روبات هوشمند، با دقت و سرعت بسیار بالا، این کار را انجام می‌دهد.
  • از سویی دیگر در روش FIT به دلیل اینکه فاصله زیادی بین استخراج و کاشت فولیکول هدر می رود، احتمال آسیب به فولیکول وجود دارد اما چنین اتفاقی در پیوند طبیعی مو با روش artas وجود ندارد.
  • همانگونه که گفته شد، تکنولوژی هوشمند پیوند طبیعی مو artas کمک می‌کند بهترین فولیکول‌ها انتخاب شوند اما در روش‌های سنتی شما نمی‌توانید تفاوتی بین فولیکول قوی و ضعیف قائل شوید.
| جهت مشاهده پیج اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

کاشت مو با ربات | کاشت مو در اصفهان

کاشت مو با دستگاه artas برای چه افرادی مناسب است؟

تکنولوژی هوشمند آرتاس با تمام مزایایی که دارد، دارای برخی محدودیت‌هایی است که آن را تنها برای گروهی از متقاضیان مناسب می‌سازد. محدودیت آرتاس به دلیل برنامه‌نویسی است که برای این سیستم تعریف شده است. دستگاه آرتاس برای افرادی که از بانک موی قوی در پست سر برخوردار هستند، کاربرد دارد. لذا افرادی که بانک موی مناسبی در سر ندارند و باید از سایر نقاط بدن فولیکول استخراج کنند، نمی‌توانند از امکانات این دستگاه استفاده کنند. محدودیت دیگری که برای این سیستم ذکر شده است، مشکل کاشت موهای رنگی است. در واقع کاشت مو آرتاس تنها برای مراجعینی که دارای موهای سیاه هستند، به خوبی نتیجه می‌دهد. اگر موی مشکی ندارید، بهتر است از روش‌های دستی FIT استفاده کنید.


بیشتر بخوانیم :

مزایا و عوارض ترمیم مو به روش بافت

الکترولیز موهای زائد

مراقبت های بعد از الکترولیز موهای زائد