کاشت مو به روش نیوگرافت | کاشت مو در اصفهان

اساس کار کاشت مو به روش نیوگرافت ( NEO GRAFT )

در روش نیوگرافت معمولا از یک روبات برای انجام کاشت مو استفاده می شود. بدین ترتیب می توان به عنوان روشی اتوماتیک از آن نام برد. که این موضوع می تواند باعث برتری این روش نسبت به سایر روش های کاشت مو بخصوص روش کاشت موی SUT شود. در روش نئوگرافت ( Neo Graft ) علاوه بر روبات نیاز به یک صندلی ارگونومیک نیز می باشد.
رابط کامپیوتری نیز برای ارتباط پزشک با رباط مورد نیاز می باشد. بازوی روبات مجهز به دوربین هایی می باشد. با استفاده از این دوربین ها می تواند به راحتی محل برداشت مو و همچنین محل کاشتن مو را تشخیص بدهد. معمولا با شناخت واحد های فولیکولی توسط الگوریتمی خاص این فولیکول ها به صورت تصادفی برداشته و به محل مورد نظر انتقال می دهد.

سیستم بازوی روبات مجهز به دو سوزن می باشد. یکی از این سوزن ها وارد عمق اپیدرم شده و سوزن بعدی هسته پیوندی را خارج می کند. بدین ترتیب می توان متوجه شد که اغلب مراحل کاشت مو به روش نئوگرافت توسط روبات انجام شده و پزشک تنها بر این کار نظارت دارد، تا با مشکل خاصی مواجه نشود.

پارامتر های قابل تنظیم توسط پزشک

مهمترین وظیفه ای که پزشک در عمل کاشت مو به روش نئوگرافت دارد. کنترل بر پارامتر های مختلف می باشد. کنترل پارامتر ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. زیرا روبات توانایی تشخیص نداشته و طبق پارامترهایی که از طریق رابط کامپیوتری برای وی تعیین می شود، کار خود را انجام می دهد.

در صورتی کاشت مو توسط روبات به خوبی و با کیفیت بالا انجام می شود.تا پزشک بتواند به خوبی پارامتر های مختلف را تنظیم نماید. زاویه برداشت گرافت ها یکی از مواردی است که باید توسط پزشک تعیین شود.و هر زاویه ای را که پزشک به کامپیوتر بدهد، روبات آن را اجرا می نماید.
سرعت سوزن نیز از جمله پارامترهایی بوده که پزشک باید برای روبات تعیین نماید. زیرا سرعت سوزن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. عمق نفوذ سوزن نیز از دیگر مواردی بوده که پزشک باید آن را تعریف نموده و روبات بر اساس اطلاعاتی که از طریق کامپیوتر دریافت نموده آن را اجرا می نماید.

عمق نفوذ سوزن باید به طور مناسب انتخاب شود.زیرا کم و یا زیاد بودن عمق نفوذ ممکن است مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

| جهت مشاهده پیج اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

کاشت مو به روش نیوگرافت | کاشت مو در اصفهان

کاندید مناسب کاشت مو به روش نئو گرافت چه کسی است؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت که هر فردی که به هر دلیلی با ریزش مو مواجه شده و می خواهد تراکم موی بسیار مناسب و طبیعی را دوباره تجربه نماید. می تواند از روش نیوگرافت بهره مند شود.

کاشت مو به روش نیوگرافت از نظر جنسیت نیز هیچ محدودیتی نداشته. از این رو معمولا هم آقایان و هم خانم ها می توانند از خدمات کاشت مو به روش نئوگرافت بهره مند شوند.

در سال های اخیر که این روش ابداع شده و پزشکان آن را به افرادی که با ریزش مو مواجه بوده توصیه می کنند، تبدیل به یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین روش های کاشتن مو شده است. با توجه به اینکه ریزش مو بسیار ناراحت کننده و ناخوشایند می باشد، معمولا افرادی که از روش نئوگرافت استفاده نموده و نتایج بسیار مناسب آن را ملاحظه نموده اند، از نظر روحی و روانی نیز شرایط بسیار بهتری نسبت به قبل پیدا می کنند.


بیشتر بخوانیم :

کاشت مو برای بیماران ویروسی

دلایل ریزش ابروها بعد از کاشت

جلوگیری از ریزش ابروها پس از کاشت

کاشت مو در پوست دارای اسکار