کاشت مو به روش FCI | کاشت مو در اصفهان

کاشت مو به روش FCI

در این روش، کاشت مو توسط دستکاری و رشد فولیکول‌های مو انجام می‌شود. استفاده از این روش مزایای بسیار زیادی دارد و یک روش سریع برای کاشت مو است. اگر قصد دارید که در مورد این روش نوین کاشت مو، چیزهای بیشتری بدانید، تا پایان این مطلب از سایت درمانگاه تخصصی بهین کاشت مو در اصفهان همراه ما باشید تا مروری بر کاشت مو به روش FCI، مزیت‌های آن، روش انجام و سایر موارد این چنینی داشته باشیم.

نکته بسیار مهم : روش کاشت موی FCI مانند کاشت مو به روش سلول های بنیادی فعلا وارد فاز انسانی نشده و در حد تئوری و نظریه های آزمایشگاهی قرار دارد. رشد مو، توسط ذرات ریزی در بدن با نام فولیکول انجام می‌شوند. فولیکول‌ها در واقع بالاتر از ریشه مو و پایین‌تر از قسمت بیرونی مو قرار دارند و اصلی‌ترین وظیفه آن‌ها رساندن مواد لازم برای رشد به بیرون مو هستند. چندین روش کاشت مو در جهان وجود دارند که به شکل غیرمستقیم از طریق فولیکول، کاشت مو را افزایش می‌دهند. با این حال کاشت مو از طریق FCI یکی از روش‌هایی است که فولیکول نقش اصلی را در آن دارد.

فولیکول ها

همانطور که می‌دانید، ریزش مو در قسمت کناری یا پشت سر، بسیار کمتر از بالای سر است. از همین رو، فولیکول‌هایی که در زیر موهای پشت و کنار سر قرار دارند، سالم‌تر هستند. همچنین استفاده از فولیکول‌های پشت سر، درد کمتری برای بیمار دارند و استفاده از آن‌ها برای کاشت مو راحت است. ایده اصلی کاشت مو به روش FCI این است که رشد مو را از طریق کاشت فولیکول‌های موی تکثیر شده انجام بدهد. در این روش فولیکول‌های مو را از پشت سر بیرون می‌آورند ولی برخلاف روش مشابه کاشت مو، این فولیکول به طور مستقیم در روی سر کاشت نمی‌شود.

در واقع در این روش، فولیکول‌ها را جدا می‌کنند.تا در آزمایشگاه‌ها شرایط محیطی مناسبی برای آن‌ها ایجاد کنند تا رشد کنند. سپس این فولیکول‌های رشدیافته که توانایی زایش مو را دارند، روی سر قرار داده می‌شوند. این فولیکول‌ها که در محیط آزمایشگاه تا حدودی آماده رشد هستند، با قرار گرفتن در روی سر، فرآیند رشد را آغاز می‌کنند و موهای شما را پرپشت می‌کنند.

استفاده از این روش کاشت مو به علت حساس بودن مراحل رشد مو خارج از سر و همچنین نمونه برداری، در سال‌های اخیر چندان عملی نبود ولی امروزه در مراکز کاشت موی معتبر جهان این روش به شدت در حال پیگیری است.

ویژگی‌های کاشت مو به روش FCI

هر روش کاشت مو، ویژگی‌های خاصی دارد که باعث می‌شود علاقمندان به خود را داشته باشد. با این حال اگر در مورد ویژگی‌های این روش کاشت موی مدرن نکاتی را بدانید. احتمالا خواهید فهمید چرا این روش احتمالا بهترین روش کاشت مو در آینده خواهد شد.

همانطور که گفتیم که در این روش، تکثیر فولیکول‌های مو خارج از بدن و در محیط‌های مخصوصی انجام می‌شود. این رشد در آزمایشگاه باعث شده که متخصصان بتوانند به خوبی طیف وسیعی از ویژگی‌های مو را دستکاری کنند. این مسئله باعث می‌شود که فرآیند کاشت مو بسیار راحت‌تر انجام شود چرا که نیاز بسیاری از افراد علاقمند با کاشت مو در این روش پاسخ داده شود.

به عنوان مثال، افرادی که دارای موهایی هستند که قطر آن‌ها کم است، معمولا در استفاده از مو روش‌های کاشت مو دچار مشکل می‌شوند. شکنندگی موها، امکان رشد مجدد آن‌ها در سر را سخت می‌کند. در برخی موارد این رشد به صفر می‌رسد و در برخی موارد کاشت مو آن قدر سخت است که زمان و هزینه زیادی را می‌طلبد. استفاده از روش کاشت مو FCI این مشکلات را برطرف می‌کند.

در این روش قطر موها کاملا قابل دستکاری است چرا که شرایط محیطی آزمایشگاه روی میزان رشد اثر دارند. بسیاری از ویژگی‌های دیگر موها نیز قابل دستکاری هستند. به عنوان مثال حجم موهای کاشت شده را در این روش افزایش داد. همچنین می‌توان نوع و خمیدگی موها را نیز در این حالت عوض کرد.

بانک مو

از دیگر ویژگی‌های جالب کاشت مو به روش FCI می‌توان به این مسئله اشاره کرد که برای موهای شما بانکی درست می‌شود. این بانک در واقع حاوی اطلاعات فولیکول‌های موهای شما است. این بانک پس از انجام فرآیند اولیه کاشت مو در آزمایشگاه نگهداری می‌شود. این کار چند مزیت دارد. مزیت اول آن این است که در صورتی که کاشت مو به خوبی انجام نشد، بتوان بدون نیاز به انجام مجدد فرآیند برداشت فولیکول، آن‌ها را تکثیر کرد.

همچنین اگر در جاهای دیگر سر در سال‌های آینده، ریزش مو دیده شد، می‌توانید به خوبی در آینده از این بانک استفاده کنید. در واقع هر تغییری که در آینده بخواهید روی فولیکول‌ها و ویژگی‌های آن‌ها داد تا آن‌ها را بهتر کرد، از طریق این بانک قابل انجام است.
همچنین با استفاده از این بانک می‌توانید امکان رشد مو در جاهای دیگر بدن خود را نیز فراهم کنید. مثلا می‌توان همین فرآیند را برای موهای ناحیه ریش، یا مناطق دیگر بدن به کار برد. وجود این بانک مو در آزمایشگاه باعث می‌شود که رشد مو به صورت نامحدود در خارج از بدن قابل انجام باشد.

| جهت مشاهده پیج اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

کاشت مو به روش FCI | کاشت مو در اصفهان

بعد از کاشت مو به روش FCI

پس از این که فرآیند کاشت در یک یا چند جلسه کاشت انجام شد، بیمار می‌تواند مطب را ترک کند و فعالیت‌های روزمره خود را از سر گیرد. با این حال انجام، بیمار پس از ترک مطلب باید نکاتی را رعایت کند. به عنوان مثال، افرادی که این کاشت روی سر آن‌ها انجام شده است، نباید بلافاصله پس از اتمام این فرآیند استحمام کنند یا موادی مانند ژل و صاف کننده و یا شامپو به موهای خود بمالند و یا موهای خود و محل انجام کاشت را با دست یا اشیای دیگر دستکاری کنند. همچنین معمولا پزشکان توصیه می‌کنند که در معرض تابش مستقیم خورشید نیز قرار نگیرند. استفاده از کلاه‌ نیز به علت این که ممکن است به موها فشار بیاورد تا چند روز ممنوع است.

پس از گذشت چند روز فرآیند رشد موها آغاز خواهد شد. نکته‌ای که وجود دارد این است که باید بدانید فرآیند رشد موها فرآیندی تدریجی است و اثرات آن به مرور ظاهر خواهد شد. حتی ممکن است که رشد مو تا یک یا دو ماه بعد از کاشت نیز چندان مشخص نباشد. شرایط بدنی افراد و ویژگی‌های ژنتیکی بسیار در این مورد اثرگذار هستند.


بیشتر بخوانیم :

علت سردرد پس از کاشت مو

درمان سردرد پس از کاشت مو

پیشگیری از سر درد پس از کاشت مو

آیا نتایج کاشت مو دائمی است؟