کارهایی که بعد از کاشت مو نباید انجام داد : 

بعد از کاشت مو FIT وFUT این کارها را نباید انجام دهید تا نتیجه بهتری را از کاشت مو بگیرید : 

  • بلافاصله و حتی چند روز پس از عمل خود را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید ، به خصوص اگر پوست سر هنوز تورم داشته باشد. اگر در طول روز مجبور شدید از خانه بیرون بروید کلاه بر سر بگزارید.
  • پوست سر در بخش تازه پیوند شده را لمس یا دستکاری نکنید. اندکی خارش یا درد عوارض جانبی طبیعی هستند، بنابراین بازی کردن و یا مالش پوست سر ممکن است باعث شود پیوندهای تازه پیش از آن که فرصتی برای رشد داشته باشند بیفتند.
  • برای یک ماه کامل پس از جراحی سیگار نکشید ، زیرا این عمل می تواند جریان خون شما به فولیکول های مو را  متوقف کند. جریان خون برای رشد موهای جدید حیاتی است، به همین دلیل، خودداری از مصرف سیگار و یا حتی بهتر از آن ترک کامل سیگار می تواند رشد موهای شما را سریعتر کند. برای این که مجبور به ترک ناگهانی سیگار نشوید، از چند ماه قبل از کاشت  مو به صورت برنامه ریزی شده تدریجا مصرف سیگار خود را کاهش دهید . 

 کاشت مو در اصفهان | سیگار بعد از کاشت مو تاثیر مخربی دارد ؟

  • تا یک هفته پس از جراحی ورزش نکنید. از حدود 10 روز پس از عمل جراحی میتوان تمریناتی  با حداقل فشار را مجددا شروع کرد. ورزش هایی با تماس بدنی مانند بسکتبال یا فوتبال، تا حدود یک ماه ممنوع است.
  • از فعالیت هایی که موجب تعریق بیش از حد می شوند پرهیز کنید. عرق کردن خطر ابتلا به عفونت را به شدت افزایش می دهد. به همین دلیل بهتر است برنامه هایی مثل  حمام بخار یا سونا یا امثال آن را تا یک ماه به تعویق انداخت.
  • در هفته اول از این که مرتبا خم شده  و یا با شدت فین کنید پرهیز کنید.

بیشتر بدانید : نکات مهم جلوگیری از ریزش موهای کاشته شده

توصیه های دیگر

هر جراح در پایان روز ، مجموعه دستورالعمل های پس از عمل خود را ارایه می کند و بهترین کار این است که مو به مو توصیه های جراح خود را دنبال کنید. علاوه بر این، مناسبترین زمان برای بهبودی در نهایت به خود شما بستگی دارد، بنابراین هر میزان وقت برای بهبودی کامل نیاز دارید صرف کنید. همچنین به یاد داشته باشید که رشد موهای جدید حدود 3 تا 4 ماه طول می کشد ولی در برخی موارد ممکن است این زمان به 6 ماه هم برسد. بنابراین به جای آنکه با نگرانی منتظر نخستین رشته مو باشید، خودتان را مشغول کار یا سرگرمی جدید کنید  و هنگامی که موهای شما برای نمایش بزرگ خود حاضر شوند ، شما می توانید با اعتماد به نفس و راحتی بیشتری زندگی کنید.

کاشت مو در اصفهان 

 

برای تماس با ما در کلینیک تخصصی بهین کلیک کیند .