کاشت مو در اصفهان | جلوگیری از عفونت و تسریع بهبودی بعد از کاشت مو FUT و FIT

مراقبت بعد از کاشت مو FUT و FIT برای جلوگیری از عفونت مثل عفونت و تسریع بهبودی

کاشت مو FUT و FIT یا جراحی پیوند مو یا جراحی انتقال مو، روشی است که در آن فولیکول های مو از بخشی از بدن که از آن به عنوان «بانک مو» نام برده می شود، به یک قسمت طاس یا در حال طاس شدن از بدن به نام «بخش دریافت کننده» منتقل می شود . این روش طرفداران بسیاری پیدا کرده است و 71 درصد از کسانی که درسال 2013  آن را به کاربرده اند مرد بوده اند .
با توجه به این افزایش تقاضا برای کاشت مو ، برای علاقه مندان به عمل کاشت مو ضروری است که بدانند بعد از عمل چه باید بکنند. به خصوص از این جهت که پیروی از این دستورالعمل ها برای یک کاشت موی موفقیت آمیز و بازگشت سریعتر به روال عادی زندگی بسیار مهم است. در اینجا چند توصیه مهم از لحظه ای که جراحی انجام می شود تا چند هفته بعد برای کسب بهترین نتیجه و بازگرداندن موهایتان ارایه میشود.

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش FUT و FIT

• حتما از کسی بخواهید که شما را پس از عمل به خانه برساند. مدتی طول می کشد تا اثر داروی بی حسی و مسکنی که برای کاهش درد و کمک به ارامش در طول عمل به شما داده شده است از بین برود  و احتمالا تاثیر این دارو بعد از اتمام جراحی هنوز از بین نرفته است. بنابراین رانندگی کردن در حالی که تاثیر آرامبخش هنوز در بدنتان وجود دارد می تواند برای شما و دیگران خطرناک بوده و توصیه نمی شود.
• تمام دستورالعمل های جراح خود را برای مراقبت های پس از عمل کاشت مو به یاد داشته باشید. اگرچه توصیه های عمومی ای برای اکثر کسانی که  کاشت مو انجام میدهند وجود دارد، اما بهتر است به دستورالعمل های کسی که پیوند موی شما را انجام داده است کاملا پایبند باشید، زیرا این فرد می داند که کدام مراقبت های بعد از عملی  برای شخص شما مناسبتر است.
• شماره تماس کلینیک را در تلفن خود ذخیره کرده و به یخچال خود بچسبانید تا در صورت به وجود آمدن عوارض نامطلوب یا در موارد اضطراری شما یا اعضای خانوادتان  بتوانید با جراح خود تماس بگیرید.

کاشت مو در اصفهان | درمانگاه تخصصی بهین 

• پوست سر خود را به ویژه در روز اول خشک نگه دارید  تا  بتواند التیام پیدا کند . 

کاشت مو در اصفهان | بهترین مرکز کاشت مو در اصفهان
•  ناحیه اطراف پوست سر خود را  در تمام  دوره درمان تمیز نگه دارید . اگرچه ممکن است در ناحیه پیوند احساس درد، سوزش،  التهاب  و بی حسی وجود داشته باشد، از استعمال هر چیزی که توسط جراح شما تایید نشده باشد ، روی پوست سر خود خودداری کنید، زیرا ممکن است عوارض جانبی منفی ایجاد کند.
• از جای زخم خود مراقبت کنید. چرا که مثل هر جراحی دیگر، عمل کاشت مو نیز با مقداری زخم و احساس خارش همراه است. شما می توانید از کرم موضعی آنتی بیوتیکی که جراحتان برای جلوگیری از عفونت و کاهش سوزش و تورم پوست سر برایتان تجویز کرده است استفاده کنید. در غیر این صورت، برای استفاده از هر داروی دیگری با جراح خود تماس بگیرید.
• اگر در طول  3 تا 4 ساعت بعد از جراحی احساس درد و ناراحتی کردید از مسکن استفاده کنید. این تقریبا زمانی است که طول می کشد تا تاثیر بی هوشی از بین برود و ممکن است در این مدت کمی احساس درد و تورم داشته باشید.
• برای خواب در موقعیت نیمه راست  قرار گرفته  و از دو یا چند بالش برای بالا نگه داشتن سر خود در اولین شب پس از عمل در خانه استفاده کنید.در شب های دوم و سوم هم به همین روش عمل کنید. این موقعیت برای جلوگیری از تورم بیشتر پوست سر شما ضروری است. اگر می توانید، برای این که سرتان بالا نگه داشته شود، روی یک صندلی راحتی بخوابید. اگر پیوند ها در قسمت پایین تر تاج سر قرار داده شده باشند  یا یک خط برش در پشت سر وجود داشته باشد، در دو شب اول برای جلوگیری از اسیب رسیدن به رشد موها و یا خارج شدن پیوندها در اثر اصطکاک با بالش باید به پهلو بخوابید.
• سعی کنید از محل کار خود مرخصی بگیرید تا بتوانید  به اندازه کافی استراحت کرده و کبودی های اطراف خط رویش مو نیز کاهش پیدا کنند.
• دو روز پس از انجام عمل به کلینیک جراح خود  مراجعه کنید تا  پانسمانتان برداشته و سرتان شستشو داده شود.
• یک روز بعد از شستشوی اولیه در کلینیک، موهای خود را شستشو و شامپو کنید تا پوست مرده باقیمانده را  کاملا برطرف کرده و دلمه های اطراف پیوندهای مو را پاک کنید. تمیز کردن دلمه ها باعث میشود آنها به فولیکول های مو اسیب نرسانده و مانع رشد موها نشوند.

کاشت مو در اصفهان | مراقبت های لازم بعد از کاشت موی طبیعی
• از جراح خود بخواهید که مناسب ترین شامپو را برایتان تجویز کند و روز بعد  این شامپو را هم برای  قسمت بانک مو و هم  برای بخش دریافت کننده موی پوست سر استفاده کنید.
• در طی چند روز اول بعد از جراحی بجای آن که  سر خود را بطور مستقیم زیر دوش آب بگیرید با دست موهایتان را شستشو دهید . شما می توانید حدود  4 روز بعد از عمل از دوش کم فشار استفاده کنید. این کار کمک می کند که دلمه ها از روی پوست کنده شده ، فرایند بهبود تسریع یافته و علائم عمل کمتر شوند.
در هفته اول برای کاهش هرگونه خونریزی یا تورم از کیسه یخ استفاده کنید. با این همه، از قرار دادن کیسه یخ به طور مستقیم روی منطقه پیوند خودداری کرده و  آن را فقط روی پیشانی یا قسمت پشت سرقرار دهید.

برای گرفتن اطلاعات بیشتر پیرامون مراقبت و نگهداری صحیح از موها بعد از کاشت مو حتما مطالب زیر را مطالعه بفرمایید : 


کاشت مو در اصفهان