کاهش خونریزی بعد از کاشت مو | کاشت مو در اصفهان

راهکارهای کاهش خونریزی بعد از کاشت مو

زخم‌ها را نکنید

اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که باید مد نظر داشته باشید این است که به هیچ عنوان نباید خون خشک شده یا رویهٔ زخم بهبود یافته را بکنید. این کار روند بهبودی را کند می‌کند و حتی ممکن است موجب کنده شدن فولیکول‌های پیوند زده شود. در ادامه این مطلب همراه با متخصص کاشت مو در اصفهان به بررسی کاهش خونریزی بعد از کاشت مو می پردازیم.

از مصرف داروها و غذاهای رقیق‌کنندهٔ خون پرهیز کنید

تا چند روز بعد از جراحی از خوردن داروهایی که باعث رقیق شدن خون می‌شوند، پرهیز کنید. داروهایی مانند آسپرین و ایبوپروفن می‌توانند باعث افزایش ورم و خونریزی بعد از کاشت مو شده و روند بهبودی را مختل کنند. فقط داروهایی که برای شما تجویز شده را مصرف کنید و همچنین با دقت از دستورات پزشک پیروی کنید و خودسرانه تصمیمی برای تغییر دوز دارو نگیرید. همچنین از مصرف کافئین، الکل، غذاهای تند، سیر و مولتی‌ویتامین‌ها پرهیز کنید.

| کلینیک بهین کاشت مو در اصفهان |

کاهش خونریزی بعد از کاشت مو | کاشت مو در اصفهان

سر خود را بالا نگه‌ دارید

برای کاهش ورم و خونریزی بعد از کاشت مو باید تا یک هفته در حالتی نیمه نشسته بخوابید. یک یا دو بالش زیر گردن خود قرار دهید تا سر بالا بیاید و از غلت زدن‌های احتمالی که موجب کشیده شدن سر بر روی بالش می‌شوند، جلوگیری شود.

سر خود را نخارانید

خارش به مدت ۱۰ تا ۱۵ روز بعد از کاشت مو طبیعی است. به هیچ وجه سر خود را نخارانید چرا که می‌تواند به فولیکول‌های پیوند زده شده آسیب بزند.

| برای ورود به صفحه اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

ورزش نکنید

تا چند روز بعد از کاشت مو از انجام ورزش‌های شدید، به ویژه بلند کردن وزنه‌های سنگین، خودداری کنید. ورزش موجب تعریق و همچنین فشار به پوست شده و می‌تواند ورم و خونریزی بعد از کاشت مو را بیشتر کند. هرچه خونریزی کمتر باشد، فرصت التیام یافتن فولیکول‌های پیوند زده شده بیشتر می‌شود.

کمپرس سرد

اگر در ناحیهٔ بانک مو دچار ورم شده اید، روی محل یک گاز استریل قرار دهید و سپس کمپرس سرد را هر یک ساعت به مدت ۱۰ دقیقه روی محل برداشت مو بگذارید. هیچگاه کمپرس سرد یا یخ را مستقیماً روی محل پیوند نگذارید که اثر منفی زیادی بر موفقیت کاشت مو خواهد داشت.


جهت مشاهده فعالیت های کلینیک بهین به کانال آپارات مراجعه کنید.


سایر مطالب کاربردی :

بررسی سن مناسب کاشت مو

خونریزی بعد از کاشت مو

عوامل میزان تراکم مناسب کاشت موی طبیعی

پیش‌بینی وضعیت بانک مو برای کاشت

مزایا و معایب کاشت مو به روش سوپر ترکیبی