گرافت مو چیست؟ | کاشت مو در اصفهان

گرافت مو چیست؟

اگر به فکر درمانی برای طاسی و یا کم پشتی موهای سر خود هستید. و می خواهید برای آن چاره ای بیندیشید بهترین راه درمان آن کاشت مو می باشد. برای انجام عمل کاشت مو بهتر است با اصطلاحات مرتبط با این عمل آشنا شوید. یکی از این اصطلاحات گرافت مو می باشد. در ادامه همراه با کاشت مو در اصفهان اطلاعات دقیقتری بدست خواهیم اورد که گرافت مو چیست؟

اگر کمی با دقت و یا حتی ذره بین به موهای خود و یا دیگران دقت کنید. خواهید دید که یک یا چند تار مو در یک نقطه هستند. و پیاز آنها به طور مشترک در یک محل می باشد. به هرکدام از این دسته های چندتایی مو گرافت مو می گویند.

گرافت مو چیست؟ | کاشت مو در اصفهان

ساختار گرافت مو

هر گرافت مو شامل یک تا چهار تار مو همراه با پیاز موها، مقداری بافت پیوندی ، غدد سباسه ، عضله ارکتور پیلای و یک شبکه عروقی – عصبی است. واحد شمارش موی جابجا شده در پیوند مو، گرافت ( Graft ) می باشد. پس تعداد موی کاشته شده حدودی بوده و بر اساس تعداد گرافت کاشته شده که میزان دقیق تری می باشد برآورد می شود.

| برای ورود به صفحه اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

برای انجام کاشت مو متخصص با توجه به میزان مورد نیاز سر شما تعداد گرافت ها را مشخص می کند. با یک حساب ساده می توان تعداد تارهای مورد نظر برای کاشت را با توجه به تعداد گرافت های مو که در دسته های ۱ تا ۴ تاری هستند را محاسبه کرد. برای مثال اگر متخصص کاشت مو به شما بگوید که تعداد ۲۰۰۰ گرافت برداشت و کاشت شده، یعنی حدود ۵۰۰۰ هزار تار مو برای شما کاشته شده است.

کیفیت گرافت ها

میزان کیفیت گرافت های برداشت شده برای کاشت به روش برداشت آن نیز بستگی دارد. دقت، تخصص و تجربه در برداشت گرافت ها و روش های مختلف کاشت مو رابطه مستقیم با کیفیت گرافت های مو دارد.

گرافت های مویی که برای عمل کاشت مو مورد نیاز است. به روش های مختلف FIT ، FUT و ترکیبی از قسمت بانک مو برداشت می شود.

 


جهت مشاهده فعالیت های کلینیک بهین به کانال آپارات مراجعه کنید.


سایر مطالب کاربردی :

شوره مو بعد از کاشت مو

خونریزی بعد از کاشت مو

کاهش خونریزی بعد از کاشت مو

سوالات متداول کاشت مو به روش سوپرترکیبی

نکات پیش از کاشت موی سوپرترکیبی