کاشت مو در اصفهان | آثار روانی درمان آلوپسی با استفاده از ترمیم و پیوند مو

آثار روانی کاشت مو و ترمیم مو

آلوپسی  می تواند منجر به ایجاد طیف گوناگونی از مسائل و مشکلات روانی و احساسی در افراد گردد.از این رو آثار مثبت روانی کاشت موی سر و یا ترمیم مو نیز می تواند مورد بررسی قرار گیرد. فردی که دچار ریزش موی شدید شده است ممکن است درگیر افکار مختلفی شود نظیر اینکه از نظر دیگران چگونه دیده می شود یا حتی نظر خودش درمورد ظاهرش چگونه است.

بسیاری از افراد که دچار ریزش موی پیشرفته هستند و بخش زیادی از موهای خود را از دست داده اند قابلیت پذیرش این موضوع را دارند. اما از سوی بسیاری دیگر از افراد پذیرش این مشکل بسیار دشوار بوده و نتیجه این عدم پذیرش در افسردگی و اضطراب فرد خود را نشان می دهد.

بسیار مهم است که استرس های ناشی از ریزش مو و طاسی را جدی و مهم تلقی کنیم زیرا تا حدود زیادی این مشکلات روانی امری طبیعی محسوب می شوند و نیاز به درک مستقیم از آنها وجود دارد.

اولین و بیشترین مشکلی که از نظر احساسی و روانشناسی افراد دچار ریزش مو شدید را درگیر می کند، ایجاد حس کمبود یا عدم اعتماد به نفس است.

از دست دادن مو تاثیر زیادی بر ظاهر اشخاص می گذارد، برای مثال ریزش خط رویش مو در جلوی سر منجر به این می شود که فرد مُسن تر به نظر برسد. این مسئله مهمترین عامل پایین آمدن حس اعتماد به نفس در افراد بشمار می رود.

بخصوص این موضوع در خانم ها نمود بیشتری پیدا می کند. از آنجایی که ریزش مو در مردان و نیاز آنها به کاشت مو امری عادی تر است ، معمولا خانم های مبتلا به کم پشتی و ریزش مو بسیار سخت تر از مردان با این مسئله کنار می آیند. طبق تحقیقاتی که در مجله معتبر American Academy of Dermatology به چاپ رسیده نشان داده شد که خانم ها از نظر احساسی و روانی شرایط به مراتب سخت تری را از آقایان تجربه می کنند.

آلوپسی الگوی مردانه یا همان آلوپسی  ارثی مردان نیز تاثیر عمیقی بر اعتماد به نفس اشخاص می گذارد. بخصوص که اگر این افراد در سالهای نزدیک به دهه 30 زندگی یا اوایل 30 سالگی دچار این مسئله گردند.

 کاشت مو در اصفهان درمان آلوپسی با استفاده از ترمیم و پیوند موبا ترمیم مو جوانتر به نظر می رسید . 

یکی دلایل این موضوع حس پیرتر به نظر رسیدن است. موی هر فردی نقش مهمی در ظاهر وی دارد. مخصوصا در دوران جوانی که افراد اهمیت بیشتری از نظر نوع آرایش و رسیدگی به موهای خود می دهند. بنابراین چگونه دیده شدن یکی از ابعاد مهم روانی ریزش مو به حساب می آید. این مسئله بخصوص در افرادی که در جلوی دوربین های فیلمبرداری فعالیت می کنند مانند بازیگران و مجریان و همچنین اشخاصی که روزانه با مردم زیادی سروکار دارند بیشتر نمود پیدا می کند و حساسیت این افراد نسبت به چگونه دیده شدن گاهی به مراتب بیش از سایرین است.

همانطور که قبلا نیز اشاره شد خیلی از افرادی که دچار ریزش یا کم پشتی مو می شوند این قابلیت را دارند تا با این مسئله کنار بیایند. اما این توانایی در همه وجود ندارد و در حقیقت بخش زیادی از افراد کم مو یا بی مو حالات روانی مختلفی را تجربه می کند که می تواند منجر به افسردگی و ایجاد اضطراب و تنش های مزمن و حتی شدید گردد. تحقیقات نشان داده بسیاری از این افراد همگام با آلوپسی  مو های خود احساس می کنند کنترل خود را روی زندگی از دست داده اند.

ترمیم و کاشت مو 

امروزه پیشرفت های زیادی نیز در زمینه کاشت مو صورت گرفته است. کاشت مو و ترمیم مو مناسب افرادی است که امکان کاشت و پیوند موی طبیعی در آنها وجود ندارد. که البته این موضوع لازم است از طرف یک پزشک و متخصص کاشت مو بررسی گردد. 

در این روش از موهای کاملا همسان موهای شخص استفاده می شود و مهمتر از همه اینکه افرادی که از ترمیم مو استفاده کرده اند امکان انجام کلیه فعالیت های یک فرد عادی مانند حمام رفتن، سشوار کشیدن، رفتن به استخر، رنگ کردن و … را خواهند داشت.

بنابراین اگر در اثر ریزش موهای خود دچار افسردگی، کمبود اعتماد به نفس، اضطراب و دیگر مشکلات احساسی شده اید با درمان از طریق کاشت مو یا پیوند مو ، بر این آثار روانی غلبه کرده و یک زندگی عادی همراه به اعتماد به نفس بالا را تجربه نمایید.

بیشتر مطالعه کنید : 

آشنایی با اشکال ریزش مو در جهان


کاشت مو در اصفهان