کاشت مو در اصفهان | کاربرد سلولهای بنیادی در کاشت مو

کاربرد سلولهای بنیادی در کاشت مو چه می باشد ؟ 

کاشت مو ، روشی غیر تهاجمی می باشد که هدف آن رشد طبیعی موهای شخص می باشد . اما کاربرد سلولهای بنیادی در کاشت مو چه می باشد ؟ ابتدا به این موضوع می پردازیم که سلولهای بنیادی چه می باشند .
سلولهای بنیادی به سلول هایی گفته می شوند که قابلیت تکثیر و تبدیل به هر نوع سلولی را داشته و گسترش و رشد می یابند . این سلولها می توانند نقش ترمیم کننده و باز سازی بافت های مختلف بدن را داشته باشند  ، در واقع زمانی که در محلی از بدن سلول های کاربردی مرده و آسیب دیده میشوند سلولهای بنیادی جایگزین آن ها شده و عملکرد آن ها را تکرار خواهند کرد .

یشتر بخوانید : 

پیوند مو از موی دیگران امکان پذیر است ؟

کاشت مو در اصفهان | بعد از خواندن این مقاله به ایمنی کاشت مو پی می برید

کابرد سلولهای بنیادی در کاشت مو چگونه است ؟

کاشت مو بهترین و در واقع تنها روش درمان رشد طبیعی موها در دنیا می باشد ، کاشت مو از طریق برداشت فولیکولهای موهای فرد و کاشت آن ها بر مناطق خالی از مو  انجام می شود که رشد طبیعی موها را به همراه خود دارد .
بناباین وجود فولیکول های مو در انجام آن ضروری می باشد اما بیشتر افراد مستعد ریزش مو و بی مویی ، فاقد هیچگونه مو بوده و در صورت داشتن مو نیز صاحب فولیکول هایی ضعیف می باشند که همین موضوع امکان استفاده از کاشت مو را برای آن ها سلب خواهد کرد .
اما کاربرد سلولهای بنیادی در کاشت مو ، دقیقا در همینجا اثر شگفت انگیز خود را بر جای میگذارد .
سلولهای بنیادی ، جایگین سلول های مرده و ژنتیکی فرد می شوند و امکان رشد مو را در بدن شخص از طریق تکثیر سلول های جدید می دهند ، بنابراین فرد بدون نیاز به برداشت مو و سپس کاشت مو تنها با استفاده از روشی کاملا آسان و  بی درد سر  صاحب رشد طبیعی موهای خود شده و از آن لذت خواهند برد .

تحقیقات کاشت مو به روش سلولهای بنیادی ، همچنیان ادامه داشته و در مرحله کامل تحقیقات و تکامل این روش به سر می برد . تحقیقات در کشور های پیشرفته همچو انگلستان مورد برسی و آزمایشات قرار می گیرد تا تجهیزات مورد نیاز این روش ، انجام این روش ، نوع انجام این روش ، روند درمان ، اقدامات بعد از درمان همگی مورد برسی و تنظیم قرار گیرند ، تا این چنین روند تحقیقات تکمیل یافته شود و امکان استفاده از این روش در تمام دنیا  میسر گردد .

 

با ما در تماس باشید : 

 

2 دیدگاه برای “کاربرد سلولهای بنیادی در کاشت مو”

  1. محمد

    با سلام من کاشت مو را پیش دکتر سلیمانی در کلینیک بهین انجام دادم خیلی راضی هستم و جوابدهی عالی بوده

    1. کلینیک24

      با سلام و تشکر از نظر شما

نظرات بسته شده اند.