کاشت مو در اصفهان - کاشت ریش چیست ؟

کاشت ریش چیست ؟

کاشت ریش ، یک روش پیوند مو است که جراح، موی ریش را با استفاده از تکنیک استخراج واحد فولیکولی (FUE) و ابزارهای خاص، می کارد. کاشت ریش را می توان به هر روشی که موجب می شود یک ریش جدید شکل بگیرد و باعث تقویت ریش های موجود شود نسبت داد.

برای این عمل ساخت مجدد ریش، جراح موهای فرق سر را در نواحی از صورت یک به یک می کارد. استفاده از موی ریش به عنوان یک روش تجدید شونده، در بعضی از کلینیک ها استفاده نمی شود.

چرا کاشت ریش رواج پیدا کرده است ؟ 

امروزه بسیاری از مردان مایلند که ریش مردانه و ضخیمی داشته باشند. داشتن چنین ریشی می‌تواند ظاهر بسیاری از مردان به خصوص در سنین جوانی و یا میانسالی را بهبود ببخشد و به آنها احساس قدرت بیشتر و مردانگی بدهد. بسیاری از مردان امروزه تمایل دارند که ریشی پرپشت و زیبا داشته باشند.

اما چنین چیزی متاسفانه برای همه مردان میسر نیست و به دلایل متعدد ممکن است بسیاری از مردان جوان دچار ریزش ریش یا به اصطلاح ریزش موی صورت شوند.

برخی هم از همان ابتدا بنا به دلایلی – از جمله ارث و یا عملکرد هورمون ها – اصلا ریش پرپشت و ضخیمی نداشته باشند. به یاد داشته باشید که هر کسی امکان رشد ریش پر را ندارد.

در هر صورت کسانی که دچار چنین مشکلاتی هستند، امروزه با استفاده از عمل کاشت ریش می توانند صاحب ریش پرپشت و مردانه شوند.

مسلما کم پشت بودن ریش ممکن است در بسیاری از مردان حسی ناخوشایند ایجاد کرده و حتی از این مسئله دچار ناراحتی و یا افسردگی شوند.
چنانچه شما هم دچار کم پشت شدن و یا ریزش ریش شده اید، می توانید به کلینیک تخصصی رنسانس، جهت جراحی کاشت ریش مراجعه نمایید. با یکبار کاشت ریش، صاحب ریش ضخیم و مردانه و زیبا خواهید شد و دیگر نگران کمبود موهای ریش و کم پشت بودن و یا طاسی ناحیه ای از این بخش از صورت نخواهید شد.


از کاشت مو چه می دانید ؟ 

 

کاشت ریش
کاشت ریش

عوامل تاثیرگذار بر نتیجه کاشت ریش 

توجه داشته باشید که بدست آوردن بهترین نتایج حاصل از جراحی کاشت ریش، به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. از جمله:

• میزان مهارت و تجربه پزشک جراح و همکاران وی
• روش و تکنیک بکار رفته در جراحی
• داشتن بانک موی مناسب
• وسعت ناحیه ریزش و یا طاسی ریش
• رعایت دستورالعمل های ابلاغ شده به فرد از طرف پزشک و تیم همکاران وی در کلینیک
• پیگیری و مراجعه فرد به مطب یا کلینیک در روزها و هفته های بعد از عمل

مطالعات کاشت ریش

مطالعات کمی در این زمینه انجام شده است. به عنوان مثال یک مطالعه موردی در این زمینه انجام شده که 35 مرد را که ترکیبی از عمل کاشت ریش و کاشت موی بدن را انجام داده اند، طی 3 سال (2005-2008) مورد بررسی قرار داد.

یافته های این بررسی نشان می دهد که موهای بدن و یا ریش نباید در شقیقه ها و یا در خط مو استفاده شود چون این موها طبیعتا نرم و لطیف تراز معمول است.

اگرچه موی ریش، پوششی ضخیم تر و متراکم تر از موهای بدن دارد و در پوشاندن جای زخم ها کارایی بیشتری دارد.