کاشت مو در اصفهان | دلایل ریزش ریش را بشناسید !

دلایل ریزش ریش

دلایل ریزش ریش مختلف می باشد دلایل ریزش ریش عبارت اند از: مسائل ژنتیکی، استفاده از لیزر برای برداشتن مو، سوختگی، جراحی و…. در نهایت هدف از کاشت ریش هم م تواند پر کردن جاهای تُنُک شده ریش و پوشش دادن و بازسازی کامل ریش باشد همچنین برخی بیماران کاشت ریش را با هدف ضخیم سازی آن انجام می دهند.

دلایل ریزش موی صورت مردان

تعداد متوسط موهای صورت که روزانه می ریزند به حجم ریش بستگی دارد، اما طبق یک نظرسنجی در ماه سپتامبر ۲۰۱۵ در مجله «Clinical and Diagnostic Research» مجموعا میزان سالم ریزش مو از سر و صورت کمتر از ۱۰۰ تا ۱۵۰ دانه در روز است.

  • تاثیر شستشو و آرایش ریش روی ریزش آن

ممکن است پس از آرایش ریش، ریزش آن بیشتر به چشم بیاید. این به این دلیل است که شستن یا شانه کردن ریش، خود باعث می شود برخی از تار های شل که در انتهای چرخه رشد قرار دارند، بریزند. وقتی به ریش محصولات حالت دهنده می زنید آن را زیاد ماساژ نمی دهید یا نمی شویید مو های شل صورت نمی ریزند و در جای خود محکم می مانند، به همین دلیل پس از شامپو کردن و یا بعد از آرایش ریش بیشتر متوجه ریزش آن می شوید. بازی با ریش و یا کشیدن و تاب دادن سبیل هم باعث ریزش مو های فاز تلوژن می شود.

  • غیر طبیعی بودن ریزش موی صورت مردان

ریزش غیر طبیعی مو ممکن است مربوط به تلوژن افلوویوم باشد. این عارضه زمانی رخ می دهد که یک عامل استرس مثل عفونت، جراحی بزرگ یا کاهش وزن شدید موجب شود موها زود تر وارد فاز تلوژن شوند. «آلوپسی آره آتا» هم بیماری دیگری است که سبب ریزش ناگهانی و سکه ای مو می شود و ممکن است روی ریش هم تاثیر بگذارد. در این نوع ریزش مو یا عوامل ژنتیکی دخیل است یا استرس و اضطراب‌های روزمره. در این نوع از ریزش مو قسمتی از ریش یا سبیل به اندازه یک سکه خالی می‌شود.

  • نقش تغذیه در رویش و ریزش مو

یکی از عواملی که به غیر از مسایل ژنتیکی و اضطرابی و استرس‌های روزمره، در عدم رویش یا ریزش موهای صورت نقش دارد، کمبود برخی املاح است؛ از جمله زینک یا روی -موجود در پسته، بادام، گردو، فندق- سلنیوم -موجود در غذاهای دریایی مانند میگو و همین‌طور گوشت قرمز- برخی از ویتامین‌ها به‌خصوص ویتامین B5 موجود در میوه‌ها و سبزی‌های تازه و B8 -موجود در غلات و تخم‌مرغ- و پروتیین‌ها -به‌ویژه اسید آمینه متیونین و سیستئین.

  • نقش ژنتیک

در افرادی که موی ریش یا سبیل آنها درنمی‌آید، ممکن است زمینه ژنتیکی وجود داشته باشد. توصیه می‌شود این افراد آزمایش هورمون تستوسترون و تستوسترون آزاد بدهند. در صورتی که میزان تستوسترون خون کمتر از حد طبیعی باشد با تجویز دارو مشکل رفع خواهد شد.

چه زمانی می توان اقدام به کاشت ریش کرد ؟