کاشت مو در اصفهان - مزوتراپی بیولوژیک یا PRP

مزوتراپی بیولوژیک یا PRP

مزوتراپی بیولوژیک عبارت است از روشی جدید که در آن از قابلیت تبدیل شدن سلولهای بنیادی یا استم سل ها ی موجود در خون انسان استفاده می شود.

در این روش سلولهای بنیادی در مجاورت پلاکت ها می توانند به هر بافتی که در آن تزریق شوند تبدیل شده بدینوسیله سلولهای بافت هدف را تولید نمایند.

مثلا با تزریق آنها به اسکالپ یا کف سر آنها به بافت مو و با تزریق آنها به صورت به سلولهای بافت پوست و کلاژن تبدیل می شوند.

از این خاصیت استفاده نموده می توان ریزش مو  و آلوپسی ها را تا حدی درمان نمود. همینطور جوان سازی پوست صورت را ایجاد کرد.


بیشتر بخوانید : مزوتراپی چیست ؟


PRP

(پلاسمای غنی از پلاکت) کاربرد پلاکت هایی است که از خون خود فرد حاصل می شود و با مخلوط کردن پروتئین های طبیعی روی پوست صورت می گیرد. از آنجا که این روش برای جوانسازی پوست استفاده می شود ، می توان از آن برای جلوگیری از ریزش مو و همچنین ایجاد موهای روشن تر و سالم تر بر روی پوست سر نیز استفاده کرد. مشاهده شده است که ریزش مو متوقف می شود و موها با استفاده از روش PRP ظرف چند هفته می توانند حجم خود را افزایش دهند.
 
خون جمع شده از فرد توسط دستگاه خاصی سانتریفیوژ می شود و جدا می شود. پس از انجام فرایند تفکیک با تزریق به پوست سر استفاده می شود. پوست سر نباید 24 ساعت پس از عمل PRP شسته شود. از آنجا که این روش با استفاده از خون شخص خود به کار می رود ، خطر واکنش آلرژیک وجود ندارد.

یکی دیگر از درمان های ریزش مو با عنوان مزوتراپی شناخته می شود. این کاربرد داروهایی از جمله ویتامین ها ، آنتی اکسیدان ها و داروهای تحریک کننده خون در ریشه های مو با یک انژکتور نازک است. از طریق مزوتراپی ، مواد کمبود ریشه مو مستقیماً تجویز می شود. مزوتراپی مو در نواحی مورد نیاز اعمال می شود و به متوقف کردن ریزش مو ، تقویت مو و فعال کردن ریشه های جدید مو کمک می کند.

مزوتراپی بیولوژیک یا PRP
مزوتراپی بیولوژیک یا PRP

مزوتراپی مو 

مزوتراپی مو پس از کاشت مو برای فراهم آوردن چسبندگی موهای پیوند شده و محافظت از سلامت موهای موجود توصیه می شود. برای ریزش موهای ناشی از استرس ، ریزش موهای ناشی از بارداری و ریزش مو متابولیک بسیار مفید است. برای حمایت از درمان ریزش مو به دلایل هورمونی و ژنتیکی استفاده می شود.
 
جلسات درمانی تقریباً 20 تا 25 دقیقه طول می کشد و هفته ای یک بار برنامه ریزی می شود. 8 تا 10 جلسه به طور معمول کافی است. با این وجود ، این ممکن است به شدت ریزش مو بستگی داشته باشد.

4 جلسه اول هفته ای یک بار اعمال می شود. 4 جلسه بعدی هر 15 روز یکبار اعمال می شود. جلسات بسته به نیاز ممکن است یک بار در ماه یا سه ماه ادامه یابد. این روش ممکن است برای افراد در هر سنی اعمال شود.


با ما در تماس باشید :