کاشت مو در اصفهان | مراقبت از موها در برابر ریزش مو

تقویت مو و مواد غذایی

مواد غذایی تاثیر زیادی در تقویت مو دارند. هر چه رژیم غذایی شما سالم تر باشد و در مصرف مواد غذایی دریایی، گیاهی و طبیعی بیشتر بکوشید، احتمال ریزش موهای شما نیز کمتر خواهد بود. به این ترتیب بسیار آسان تر می توانید به تقویت موهای سر خود کمک کنید.

مصرف کم غذاهای سرخ کردنی و چرب، استفاده از سبزیجات، حبوبات و لبنیات به اندازه کافی در وعده های غذایی و گنجاندن مصرف ماهی و غذاهای دریایی، مصرف به اندازه پروتئین، ویتامین ها، کلسیم و سایر مواد معدنی و مفید برای پوست و مو می تواند جهت تقویت مو مفید باشند. (یکی از تکنیک هایی که در کلینیک های پوست و مو مورد استفاده قرار می گیرد، مزوتراپی است که در این روش مواد مفید مانند ویتامین ها و یا مواد معدنی مفید برای مو به پوست سر تزریق می شود)
یک رژیم غذایی مناسب سرشار از آهن، ویتامین ها (به خصوص ویتامین ب) و مواد مفید دیگر (برای مثال روغن های حاوی امگا 3) برای بدن می تواند کمک شایانی به حفظ فولیکول های مو کند. در حقیقت این مسئله آنقدر در حفظ و سلامت موها اهمیت دارد، که حتی آمارها نشان داده است در کشورهایی که مردم رژیم غذایی مناسبی دارند، کمتر غذاهای سرخ کردنی مصرف می کنند اما در مقابل بیشتر غذاهای سالم و طبیعی (به ویژه غذاهای دریایی مانند انواع ماهی ها) و همچنین میوه و سبزیجات مصرف می کنند، آمار ریزش مو در آن کشورها بسیار کمتر است.

در حقیقت رژیم غذایی بر تقویت مو تاثیر مستقیم می گذارد و به همین جهت باید در این زمینه تا حد امکان تغذیه مناسبی را داشته باشید. تا جایی که حتی بسیاری از پزشکان برای کسانی که بدن آنها دچار فقر آهن و یا کمبود ویتامین است در بسیاری از موارد مصرف فرص و یا کپسول های حاوی این مواد را تجویز و یا توصیه می کنند.

مراقبت از موها در برابر عوامل محیطی

یکی از توصیه های مهم تقویت مو این است که تا حد امکان در برابر عوامل محیطی از موهای خود محافظت کنید. از جمله:
• در فصل های گرم سال تا حد امکان مانع از تابش نور شدید آفتاب به موهای سر برای مدت طولانی شوید (به ویژه در ساحل دریا)
• از شستشو با آب داغ پرهیز کنید.
• سعی کنید تا حد امکان موهای شما در معرض آلودگی های احتمالی آب و هوا قرار نداشته باشد.
• از شنا کردن در مکان هایی که آب آنها سالم نیست و یا دارای مقدار بیش از حد کلر است، خودداری کنید.

هر چه بیشتر از موهای سر خود در برابر سرما و گرما و عوامل دیگر مراقبت کنید، در درازمدت نتیجه بهتری را بدست خواهید آورد. به خصوص در فصل هایی مانند تابستان که هنگام ورزش و یا پیاده روی در طول روز، می توانید با پوشاندن سر با استفاده از کلاه براحتی موهای سر خود را از نور شدید آفتاب حفظ کنید.
از طرف دیگر در هر یک از فصل های سال پس از ورزش های سنگین و یا نیمه سنگین به خصوص هنگامی که بدن دچار تعریق می شود، حتما بدن خود و به ویژه موهای سر را به دقت بشویید.


بیشتر بخوانید : 

درمان ریزش مو با روشی نوین برای پیوند مو سر

درمان ریزش مو با مزوتراپی مو

کاشت مو در اصفهان | کلینیک بهین