کاشت مو در اصفهان |شامپو های موثر در جلوگیری از ریزش مو

شامپو برای جلوگیری از ریزش مو

بیشتر مردم موهای خود را در معرض بیش حد صاف کننده ها یا حالت دهنده ها قرار می دهند. این وسایل و همچنین مواد آرایشی زیبایی مو باعث شکننده و نازک شدن موها و سرانجام ریزش آن می گردد.

چهار عنصر اصلی در شامپوهای ضد ریزش مو

از هر شامپو ضد ریزش مویی که استفاده می کنید، باید به دنبال چهار عنصر اصلی تشکیل دهنده این شامپوها باشید. در داروهای غیر شامپویی که برای ریزش موی مردان، توسط متخصصین توصیه می شود، معمولا داروهایی نظیر ماینوکسیدیل و فیناستراید نیز مشاهده می شود که در بسیاری از موارد بسیار چاره ساز می باشند. به هر حال، عناصر اصلی شامپوهای ضد ریزش مو عبارتند از:

  1. کتوکونازول (Ketoconazole)
  2. کافئین (Caffeine)
  3. بیوتین (Biotin)،
  4. ساپالمیتو (Saw Palmetto)

آشنایی با شامپو برای جلوگیری از ریزش مو

اولا ریزش مو دلایل مختلفی دارد. باید فردی که دچار ریزش مو است ، بررسی شده و پس از مشخص شدن علت درمان مناسب انجام شود. شامپوها اثر مستقیم در درمان ریزش مو ندارند.اما شایع ترین علت ریزش مو ریزش موی آندروژنتیک (هورمونی ارثی ) است. برخی شرکت های سازنده شامپو مواد ضد ریزش مو آندروژنتیک به شامپو ها می افزایند. معروفترین این مواد کافئین است.
به دلایل مختلف لازم است فرد دچار ریزش مو از شامپوی مناسب استفاده کند.وقتی شما موهای  کمی دارید باید از همین موهای کم حداکثر استفاده را کنید.
شامپوهایی وجود دارند که موهای کم پشت را بهتر و پرپشت تر نشان می دهند. در شایعترین نوع ریزش مو یعنی ریزش موی آندروژنتیک معمولا افراد شوره، خارش و چربی زیادی روی موهایشان دارند که  باعث ریزش مو می شود. برای برطرف کردن این علائم شامپوهای مناسبی وجود دارند.

مطالب پیشنهادی مرتبط :

ارتباط با متخصص کاشت مو