کاشت مو در اصفهان | اشکال ریزش مو در جهان

۱۰ شکل عمده ریزش مو در جهان

امروزه یکی از بزرگترین نگرانی هایی که بسیاری از افراد دارند ریزش مو یا به بیان دیگر آلوپسی است. غالباً به عنوان شرایطی تصور می شود که فقط مردان آن را تجربه می کنند ، اما در طی چند دهه گذشته اوضاع تغییر کرده است و همچنین به یکی از مهمترین موضوعات زنان و نوجوانان بدل شده است و در هر سنی معین بر همه تأثیر می گذارد.

اگرچه علل ریزش مو و درمان های آن برای هر فرد متفاوت است ، اما هنوز وجود انواع ریزش مو وجود دارد که در آن افراد علائم یکسانی دارند.

در این مقاله  به شما این امکان را می دهیم تا با ۱۰ شکل عمده ریزش مو که در سراسر جهان تجربه شده است ، آشنا شوید:

  • آلوپسی آندروژنتیک
  • آلوپسی آرئاتا
  • آلوپسی توتالیس
  • آلوپسی کششی
  • آلوپسی سیکاتریس
  • تلوژن افلوویوم
  • آلوپسی فراگیر
  • آلوپسی باربی
  • آناژن افلوویوم
  • آلوپسی یونیورسال

تأکید بر این نکته مهم است که اصطلاح عمومی مورد استفاده در انواع ریزش مو نیز به عنوان آلوپسی تعریف می شود.

بیشتر بدانید : 

راه های درمانی ریزش مو در زنان


 کاشت مو در اصفهان آلوپسی آندروژنیکآلوپسی آندروژنیک

“آلوپسی آندروژنیک” همچنین به عنوان “طاسی با الگوی مردانه” شناخته می شود ، رایج ترین شکل آلوپسی است که مورد استفاده آقایان و خانم ها قرار گرفته است.

این حالت آلوپسی که گفته می شود توسط هورمون های مردانه ( آندروژن ها ) ایجاد شده است ، به احتمال زیاد در افراد مستعد ژنتیکی در هر زمان پس از بلوغ رخ می دهد. این بیماری با پراکندگی تدریجی ریزش مو که در یک الگوی کاملاً قابل تکرار پیش می رود ، مشخص می شود که عموماً با یک خط مو در حال بازگشت همراه است و بیشتر در بالای سر و قسمت میانی جلوی سر تأثیر می گذارد.

این یک حالت آلوپسی است که به طور کلی قابل پیشگیری و درمان آن دشوار است .  اما گزینه ای پیوند مو به عنوان یک راه حل موثر و دائمی دارد.

 کاشت مو در اصفهان آلوپسی آرئاتاآلوپسی آرئاتا

آلوپسی آرئاتا یک بیماری ریزش مو است که در سراسر جهان به طور یکسان در زنان و مردان رخ می دهد و گفته می شود که یک واکنش خود ایمنی است

که در آن سیستم ایمنی بدن شما به اشتباه به فولیکول های مو شما حمله می کند.

این حالت آلوپسی مو به عنوان “ریزش موی لکه ای” نیز شناخته می شود. حتی اگر خود ایمنی به طور گسترده ای علت آلوپسی آرئاتا تصور شود ،

می تواند با علل دیگری از قبیل: استعداد ژنتیکی ، عوامل محیطی ، فشار روانی و جسمی.

بیشتر مطالعه کنید :

هورمون ها چه تاثیری بر رشد و ریزش مو دارند ؟

 کاشت مو در اصفهان آلوپسی توتالیسآلوپسی توتالیس

آلوپسی توتالیس نیز درست مانند بیماری آلوپسی آرئاتا یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی بدن به اشتباه به فولیکول های مو حمله می کند ، اما برخلاف آلوپسی آرئاتا باعث طاسی کامل پوست سر می شود. با آلوپسی کامل مو روی پوست سر مشخص می شود. علل آلوپسی توتالیس نیز نامشخص است اما به طور کلی تصور می شود که استرس می تواند عاملی باشد که باعث ایجاد این نوع ریزش مو می شود غیر از سیستم ایمنی بدن.

با این احتمال که ممکن است پیشرفت کند و منجر به آلوپسی یونیورسال شود ، که به آلوپسی کامل مو روی پوست سر و کلیه موهای بدن اشاره دارد ، آلوپسیا توتالیس یکی از ترسناکترین نوع آلوپسی  است.


تاریخچه کاشت مو در جهان