کاشت مو در اصفهان - رژیم لاغری چه تاثیری بر میزان ریزش مو دارد ؟

تاثیر رژیم لاغری بر ریزش مو

تاثیر رژیم لاغری بر ریزش مو یکی از مهمترین و کلیدی ترین نکاتی است که افرادی که قصد کاهش وزن از طریق رژیم های لاغری دارند، باید مورد توجه قرار گیرد. آمارها نشان داده برخی از متقاضیان کاشت مو در واقع به دلیل رژیم های غذایی غلط و خودسرانه و یا مسائلی مانند سوء تغذیه و یا لاغر شدن ناگهانی (به دلیل بیماری و یا عوامل دیگر) دچار ریزش مو و حتی طاسی در برخی نقاط سر شده اند. به همین جهت جلوگیری از ریزش مو در رژیم لاغری اهمیت زیادی دارد.

رژیم غذایی می تواند به سلامتی شما و کاهش وزن و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس و حتی طول عمر شما کمک کند. همه این مزایا برای بسیاری از افرادی که دچار اضافه وزن هستند، وسوسه برانگیز است.

اما از آنجایی که هر روش درمانی قاعده و اصول مشخصی دارد و باید مطابق چهارچوب های درست انجام شود، رژیم غذایی هم در صورتی که اشتباه اجرا شود می تواند عواقب بدی برای بدن و حتی علاوه بر ریزش مو در مواردی ممکن است موجب ضعف بینایی، فشارهای عصبی، مشکلات فشار خون، بیماری و حتی پس از مدتی بازگشت وزن اولیه در آن فرد شود.

آمارها در سالهای گذشته آشکارا نشان می دهد که بیشتر کسانی که به دنبال درمان ریزش مو ناشی از رژیم لاغری هستند، رژیم های سخت و اشتباهی را بصورت خودسرانه و بدون مشاوره با کارشناسان و متخصصین تغذیه، در پیش گرفته بودند و متاسفانه در طول مدت رژیم بدن خود را از جذب مواد مفید و مغذی محروم کرده اند.


بیشتر مطالعه کنید : 

بهترین راه برای جلوگیری از ریزش مو

نقش بیماری خوره در ایجاد ریزش مو

راه های درمانی ریزش مو در زنان


البته امروزه علاوه بر کاشت مو ، روش های دیگری مانند مزوتراپی و یا روش prp را می توان جهت درمان ریزش مو در اثر لاغری استفاده کرد اما باز هم مانند همیشه تاکید می کنیم که پیشگیری بهتر از درمان است.

از این رو اکیدا توصیه می شود که چنانچه قصد گرفتن رژیم غذایی دارید سعی کنید جهت جلوگیری از بروز عوارض جانبی نام برده حتما موارد زیر به دقت رعایت شود:

1) حتما به متخصص و پزشک تغذیه مراجعه کنید.
2) مطابق برنامه ریزی توصیه شده عمل کنید و سر خود و بدون مشاوره شروع به گرفتن رژیم غذایی نکنید.
3) در طول مدتی که رژیم گرفتید، نوشیدن آب، مایعات، خوردن میوه و سبزی جات و ورزش و پیاده روی را فراموش نکنید.
4) در طول این مدت توجه داشته باشید که پروتئین، مواد مغذی و ویتامین های لازم به بدن شما برسند.

یکی از مهمترین دلایل ریزش مو در مردان و زنانی که رژیم های غذایی سخت گرفته اند، کمبود ویتامین ها، مواد مغذی و معدنی بدن و یا پروتئین است. کمبود هر یک از این مواد می تواند به بدن از جمله به فولیکول مو آسیب برساند. به همین جهت توصیه می کنیم که حتما پیش از آغاز رژیم غذایی با پزشک متخصص مشورت کنید و دستورات لازم و راهنمایی های مفید را از وی دریافت کنید.  به یاد داشته باشید که تقویت مو در دوران رژیم لاغری اهمیت زیادی دارد.

 

در واقع یکی از نکات مراقبت از مو این است که تحت هر شرایطی سعی کنید که مواد مورد نیاز پوست و مو را از طریق مواد غذایی مصرفی خود تامین کنید. در صورت رعایت این نکته مهم شما یکی از راه های بسیار ساده و در عین حال مهم برای جلوگیری از ریزش موهای خود را انجام داده اید.

البته پیشتر در مقاله کمک به پرپشت شدن مو نیز نکات مفیدی در این رابطه آورده شده که امیدواریم ضمن مطالعه و بکارگیری آنها – به خصوص بخش هایی که مربوط به مواد گیاهی و طبیعی جهت پرپشت کردن مو است – بتوانید به آسانی از ریزش موها جلوگیری کنید. بدن با جذب بهترین منابع غذایی برای مو می تواند به رشد و بازسازی موها در سطح بدن و به خصوص بر روی سر کمک کرده و جریان خون رسانی را نیز بهبود ببخشد.

هر یک از مواد غذایی و مغذی خواص مفیدی برای بدن و پوست دارند که باید به آنها توجه کرد. در واقع یکی از راه های افزایش طول عمر و سالم ماندن نیز مصرف به اندازه ویتامین ها، مواد پروتئینی و اسیدآمینه های لازم برای بدن است.


کاشت مو در اصفهان | کلینیک بهین