کاشت مو در اصفهان | بهترین مرکز کاشت مو در اصفهان

توصیه های قبل از کاشت مو

اگر تصمیم قطعی مبنی بر کاشت مو گرفته اید مواردی وجود دارد که شما باید قبل از اقدام به عمل کاشت مو حتما رعایت کنید. تغذیه قبل از کاشت مو،  آزمایشات قبل از کاشت مو، مراقبت های قبل از کاشت مو، مصرف سیگار و مشروبات الکلی قبل از انجام کاشت مو از مهمترین مواردی هستند که ما در این مطلب به تفصیل به آن ها پرداخته ایم.

مصرف سیگار ؛ قلیان و مشروبات الکلی قبل از کاشت مو

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که عادت به مصرف سیگار و دخانیات دارید باید این نکته را در نظر داشته باشید که نیکوتین و سایر مواد شیمیایی موجود در سیگار بر روی گردش خون شما تاثیر گذاشته و موجب افزایش خونریزی و کاهش خون رسانی به موهای کاشته شده می شود. همچنین مصرف سیگار به دلیل وجود نیکوتین باعث تشکیل لخته های خون و کم کردن میزان گردش خون در پوست سر می شود. گاز دی اکسید کربن باعث می شود اکسیژن رسانی در خون با اختلال مواجه شود و این گاز در دود سیگار موجود است.

همه این عوامل باعث کند شدن روند بهبودی شما می شود، حتی ممکن است خطر بروز عفونت را نیز تشدید کنند. لذا از یک ماه قبل از اقدام به کاشت مو از مصرف سیگار، قلیان و پیپ جدا خودداری فرمائید.

مصرف مشروبات الکلی قبل از کاشت مو

همانطور که می دانید مصرف طولانی مدت مشروبات الکی شامل اتانول ( آبجو، شراب و مشروبات الکلی سنگین) هنگام عمل جراحی باعث خونریزی بیش از حد می شود. اتانول با تاثیر مستقیم روی پلاکت های خونی از لخته شدن خون جلوگیری می کند و شدت خونریزی در نتیجه افزایش می یابد.

همچنین مصرف مشروبات الکلی قبل از کاشت مو باعث بی اثر شدن مواد بی حسی می شود و ممکن است کاشت موی شما همراه با کمی درد بیشتر باشد.

لذا حداقل یک هفته قبل از عمل کاشت مو از مصرف هرگونه مشروبات الکی بپرهیزید.

بیماری های هورمونی ( مخصوصا بانوان)

به یاد داشته باشید در جلسه مشاوره باید بیماری های هورمونی شما بررسی شود ، اینکار باید توسط پزشک متخصص انجام شود چرا که یکی از عوامل ریزش مو تاثیر هورمون ها بر فولیکول مو می باشد و اگر این مشکل قبل از عمل پیوند برطرف نگردد قطعا نتیجه دلخواه بدست نمی آید.

کوتاه و رنگ کردن موها قبل از کاشت مو

افرادی که برای پوشاندن موهای سفید خود اقدام به رنگ کردن آن ها می کنند، از سه روز قبل از انجام کاشت مو انجام این کار را متوقف نمایند. این کار باعث می شود تشخیص موهای سفید توسط پزشک جراح شما راحت تر صورت پذیرد. از سه روز قبل از عمل نیز هر روز موی خود را بشوئید تا کاملا مطمئن شوید که روز عمل کاشت مو هیچ رنگی روی پوست سر شما باقی نمانده است.

البته اگر بیشتر موهای شما در نواحی بانک مو سفید است شب قبل از عمل موهای خود را رنگ کنید و بعد از تاثیر گذاری رنگ آن قسمت را کامل شستشو دهید.

در مورد چگونگی کوتاه نمودن موها بسته به روش انجام عمل و منطقه مورد نظر اطلاعات لازم به شما داده خواهد شد.

 

تغذیه قبل از کاشت مو

رعایت تغذیه قبل و بعد از کاشت مو ضروری است. مصرف سیر باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن انسان می شود. همچنین این ماده غذایی ویژگی آنتی اکسیدان، ضدقارچ و ضد باکتری دارد و باعث پایین آمدن فشار و سطح کلسترول خون نیز می شود. سعی کنید مصرف آن را یک هفته قبل از انجام کاشت مو متوقف کنید، زیرا با اثر ضد پلاکتی خود موجب افزایش خونریزی می شود.

مصرف زنجبیل در مقادیر کم باعث افزایش خونریزی نمی شود، اما به هیچ وجه این ماده غذایی را به مدت طولانی استفاده نکنید که اثر ضد پلاکتی دارد.

مصرف جیبینگ نیز موجب افزایش خونریزی می شود، هرچند تاثیرات رفع خستگی دارد اما بهتر است به دلیل کاهش قند خون استفاده نگردد.

توصیه ی مهم قبل از پیوند مو

یکی دیگر از مواردی که قبل از انجام عمل پیوند مو باید بدانید، هزینه ی پیوند مو می باشد. به طور معمول و میانگین هزینه پیوند مو در کشورمان ایران، مبلغی مابین 4 تا 7 میلیون تومان می باشد. اگر مشاهده کردید که مبلغی که برای پیوند موی شما تعیین شده کمتر از مبلغ بیان شده و معمول می باشد به کیفیت و سلامت آن تردید داشته باشید و اگر مبلغی بالاتر از آن باشد بدانید که هزینه ی اضافی و غیر معمولی را قرار است پرداخت کنید.


11 نکته مراقبتی مهم بعد از کاشت مو