کاشت مو در اصفهان | مراقبت های لازم بعد از کاشت موی طبیعی

مراقبت از مو پس از کاشت موی طبیعی

پس از کاشت موی طبیعی شما نیازمند 3 تا 5 روز استراحت بعد از کاشت مو هستید ، درست است که فردای روز عمل می توانید به کارهای روزمره خود بپردازید اما فراموش نکنید که عمل کاشت موی طبیعی 4 تا 8 ساعت طول می کشد.

این عمل یک عمل سر پایی و بدون بی هوشی است اما فراموش نکنید به همراه داشتن یک همراه همیشه گزینه خوبی است که شما را بعد از ترک کلینیک و در راه خانه تنها نگذارند.

صبر کنید ! سعی کنید روزهای اول بعد از عمل سر خود و محل کاشت را به کسی نشان ندهید.موهای پیوند شده و خون خشک شده شاید اطرافیان را به قضاوت عجولانه وا دارد و در نتیجه شما روحیه خود را از دست بدهید. مواظب خوابیدن و گذاشتن سر خود روی بالش باشید. روزهای اول باید از تماس محل کاشت با بالش خودداری کنید زیرا امکان ریزش فولیکول های موی کاشته شده وجود دارد.

هرگاه احساس کردید ریزش غیر عادی شروع شده است ، هرچه سریع تر با پزشک خود تماس بگیرید.

بیخیال شستن موهای کاشته شده در روزهای اول شوید . روزهای اول بعد از عمل نباید موها را شست.گاهی اوقات ریز فولیکول های مو در اثر تماس و لمس معمولی نیز رخ می دهد.

بیشتر مطالعه کنید : 

11 نکته مراقبتی مهم بعد از کاشت مو

کاشت مو در اصفهان - کاشت مو و ترمیم آن چه تاثیرات روانی بر شخص دارد ؟

کلاهتان را هم بیخیال شوید .پوشیدن کلا می تواند روند بهبود را کند کند یا اینکه به فولیکول ها آسیب برساند.اگر مجبور به پوشیدن هستید مطمئن باشید که امکان عبور هوا و گرم نشدن زیر کلاه وجود دارد.

سعی کنید روزهای اول هرگز در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.زیرا سبب آسیب گرافت های مو می شود و زمان بهبودی کاهش می یابد.

از هرگونه تعریق سر جلوگیری کنید.تعریق در این شرایط سبب بروز عفونت در در پیوند موهای شما می شود.رعایت این نکته برای کسانی که در آب و هوای گرم زندگی می کنند و یا ورزشکار هستند بسیار ضروری است.

بعد از اینکه پزشک متخصص اجازه استفاده از آب را داد ، حتما برای جلوگیری از تعریق و بروز عفونت ، موهای خود را با صابون ملایم و آب بشویید.

استرس نداشته باشید و نگرانی را از خود دور کنید .روزهای اول ، به دلیل وجود زخم بر روی سر ، خیلی از افراد با خود فکر می کنند مبادا تا آخر عمر سرشان با این شکل باقی بماند .ولی در خیلی از افراد این طور نیست و بهبودی حاصل می شود.

به سرتان فرصت دهید تا خودش را ترمیم کند و درباره نتایج عمل کاشت مو ، عجولانه قضاوت نکنید.

صبر داشته باشید.


مطالب پیشنهادی مرتبط : 

فعالیت های ورزشی بعد از انجام کاشت مو

بعد از کاشت مو باید از چه شامپو یی استفاده کنیم ؟

شامپو مناسب برای کاشت مو کدام است ؟


کاشت مو در اصفهان