کاشت مو در اصفهان - پیشگیری از ریزش مو با استفاده مواد غذایی

پیشگیری از ریزش مو 

در اینجا به اتفاق به بررسی این مواد و خواص مفیدی که جهت تقویت مو و پیشگیری از ریزش مو های سر می توانند داشته باشند، می پردازیم:

 مصرف پروتئین برای مو

پروتئین یکی از مهمترین مواد آلی برای سلامتی بدن و مو است. خوشبختانه پروتئین در بسیاری از مواد غذایی مانند گوشت، لبنیات، تخم مرغ و حبوبات موجود است و براحتی جذب بدن می شود.

مصرف پروتئین
مصرف پروتئین

زمانی که رژیم لاغری می گیرید، باید طوری زیر نظر پزشک و یا کارشناس تغذیه برنامه غذایی خود را آغاز کنید که مصرف پروتئین بطور ناگهانی کاهش شدیدی نداشته باشد و به بدن فشار وارد نشود. دریافت پروتئین کافی برای رشد و بازسازی مو بسیار مهم است و کمبود آن می تواند منجر به ریزش و یا کاهش ساقه موها شود.

 مصرف آهن برای مو

آهن برای رویش مو بسیار مهم است و برعکس کمبود آهن نیز یکی از دلایل و عوامل ریزش مو می تواند باشد. فقر آهن برای بدن بسیار مضر است و از این رو جهت جلوگیری از آن توصیه می شود که هر هفته مواد غذایی دارای آهن مانند گوشت قرمز، جگر، عدس و تخم مرغ مصرف شود. در ضمن خوردن ماست همراه غذا نیز به هیچ وجه توصیه نمی شود چرا که این کار مانع از جذب آهن موجود در غذا به بدن می شود.

مصرف روی برای مو

روی نیز همانند آهن و پروتئین نقش مستقیمی در ساخت و ساز فولیکول های مو و تقویت آن دارد. روی از طریق مواد غذایی متعددی مانند گوشت مرغ و پرندگان، گوشت قرمز، لبنیات (به خصوص شیر و پنیر کم چرب) براحتی تامین می شود.

ویتامین D برای مو

این ویتامین که یکی از مهمترین ویتامین ها بریا سلامتی بدن و به ویژه پوست و مو است از طریق ماهی، شیر، تخم مرغ، کره، خامه، جگر، غلات و نور آفتاب جذب بدن می شود. البته امروزه کپسولها و آمپولهای تقویتی ویتامین D نیز در بازار دارویی موجود هستند ولی بهترین حالت مصرف ویتامین D از طریق روش ها و مواد غذایی طبیعی نام برده می باشد.

امگا 3 برای مو

یکی از مواد معدنی و اسیدهای چرب مفید برای مو امگا3 است. حتما شنیده اید که مصرف روغن امگا 3 قویا توصیه می شود، دلیل آن نیز خواص آن برای بدن به ویژه برای موها است. این اسید چرب از طریق ماهی و یا دانه های روغنی جذب بدن می شود.

در پایان این نکته را هم در نظر داشته باشید که تغذیه مناسب و رژیم غذایی استاندارد نه تنها به سلامتی بدن و به ویژه پوست و موی شما کمک می کند بلکه تغذیه صحیح و اصولی می تواند موجب جلوگیری از سفید شدن مو شود. با این حال چنانچه با این وجود و با رعایت نکات مهم باز هم به هر دلیل در این دوران بخشی از موهای خود را از دست دادید، می توانید جهت درمان ریزش مو در اثر کاهش وزن و رژیم لاغری، به یک کلینیک کاشت مو مراجعه کنید.


کاشت مو در اصفهان | کلینیک بهین