کاشت مو در اصفهان | دلمه های بعد از کاشت مو و درمان ورم صورت

درمان دلمه های بعد از کاشت مو

 ممکن است روز بعد از کاشت مو دلمه های بعد از کاشت مو روی هر کدام از نقاط سر ایجاد شود که اکثرا زیاد جلب توجه نمی کنند و یکی از عوارض جانبی ای است که می توانند اشخاصی که کاشت مو انجام داده اند وقتی با آن روبرو می گردند با مرطوب نگه داشتن پوست سر و مراقبت های لازم و مربوطه نسبت به رفع آن اقدام کنند .معمولا این دلمه های بعد از کاشت مو حدود 5 تا 10 روز بعد از عمل می ریزند.

 از دیگر موارد تاثیر گذار در رفع دلمه ها ژل آلوئه ورا بوده که ریختن زخم را تسریع خواهد کرد. استفاده از شامپو مخصوص بسیار مهم است چون باعث جلوگیری از دلمه بستن زخم در اطراف محور مو می شود. اسپری آب یا فوم و مرطوب نگه داشتن پوست سر می تواند دلمه ها را تا یک هفته بعد بریزد. (اسپری سرم را می توانید طی شبانه روز تکرار نموده تا پاک شدن دلمه های بعد از کاشت مو  روی محل کاشت سریعتر انجام شود).

مطالب پیشنهادی : 

 درمان ورم صورت

 ۲۴ ساعت بعد از کاشت مو تورم مسئله ای طبیعی است که از پیشانی شروع و ممکن است به اطراف چشم ها کشیده شود. بسیاری از بیماران معمولاً تورم را تجربه نمی‌کنند و در صورت وجود بسیار خفیف است. ورم خفیف در پیشانی به علت تزریق مکرر داروها در زیر پوست سر بوده که در برخی افراد رخ می دهد.
 به‌منظور پیشگیری و یا کاهش تورم صورت، تا ۵ روز از خم کردن سر پرهیز کنید و در صورت نیاز از کمر خم شوید. مراقب برخورد سر با سقف ماشین باشید. کمپرس یخ در 24 بر روی پیشانی و ناحیه کاشت قرار دهید.استفاده از مایعات و یا آب کرفس تاثیر بسزائی در رفع ورم صورت دارد.  می توان با تجویز کورتون به شکل قرص پردنیزولون یا تزریق آمپول دگزامتازون جلوی تورم را تاحدود زیادی گرفت.

وقتی فردی دچار طاسی ناحیه ای و یا کم مویی باشد با روش های کاشت مو می تواند این مورد را درمان کند. کاشت مو در اصل یک روش درمانی و دائمی است که این روش با برداشت گرافت یا تار مو از قسمت سر و بانک مو فرد انجام و سپس تارموها از هم جداسازی و در انتها، جلو سر و مناطق طاسی کاشت انجام می شود.

کاشت مو برای موهای کم پشت


کلینیک کاشت مو بهین