کاشت مو در اصفهان - درمان لک صورت

راهکار درمانی لک صورت 

لک صورت به دلایل مختلفی ایجاد می گردد و مهمترین آن در اثر تماس طولانی مدت یا حتی کوتاه مدت نور خورشید (UVA, UVB) در نواحی گونه ها و پیشانی و تیغه بینی و لبهای فوقانی ایجاد می شود.

البته اسکار جوشها (آکنه ها) نیز می تواند باعث ایجاد آن شود . درمان : ملاسما اگر به علت مصرف ocp و یا حاملگی باشد پس از اتمام مصرف و یا اتمام حاملگی ممکن است خود به خود بهبود یابد ولی امروزه درمانهای مختلفی برای ملاسما وجود دارد از جمله:
1- لیزرهای کم توان در بهبود خونرسانی و تصحیح خود به خودی پوست مؤثرند که در موارد مقاوم به درمان فوقالعاده مؤثرند. و در ضمن از برگشت لک ها نیز جلوگیری میکند.
2- میکرودرم ابرژن و یا پیلینگ شیمیایی که آن نیز در موارد مقاوم به درمان داروئی مؤثر است.
3- داروها، کرم هیدروکینون، کرم ترتینوئن، Kojic acid + اسید آزالیک AZA + AHA مانند اسید ماندلیک و … + آربوتین و ویتامین C.
که در بررسی های جدید پیشگیری از لک صورت به وسیله ضدآفتابهایی با SPF مناسب که VVA و VVB و اشعه بهترهای مزاحم دیگر خورشید را ساپرس کنند توصیه شده
4.لیزرهای ابلیتیو مثل co2فرکشنال
که البته نحوه استفاده ازآن خیلی مهم می باشد.


لک صورت
لک صورت

ملاسما چیست؟

ملاسما یک اختلال رنگدانه شایع است که باعث می شود لکه های قهوه ای یا خاکستری روی پوست ، در درجه اول روی صورت ظاهر شود.
شایع ترین مناطقی که ملاسما در صورت ظاهر می شود شامل موارد زیر است:

پل بینی
پیشانی
گونه ها
لب بالا
ملاسما همچنین ممکن است در مناطق دیگر بدن به ویژه در معرض نور زیاد خورشید ظاهر شود. این مناطق ممکن است شامل موارد زیر باشد:

ساعد
گردن
شانه ها
طبق آکادمی پوست آمریکا ، تنها 10 درصد از کل موارد ملاسما در مردان رخ می دهد. زنانی که دارای چهره های تیره تر هستند و باردار هستند بیشتر در معرض خطر ملاسما هستند.


کلینیک تخصصی کاشت مو لیزر پوست بهین در خدمت شماست