کاشت مو در اصفهان - بهترین راه برای جلوگیری از ریزش مو

تقویت مو

تقویت مو یکی از مهمترین مواردی است که به شما کمک می کند نه تنها موهایی زیبا و مناسب داشته باشید بلکه از ریزش مو و یا کم پشت شدن آنها تا حد امکان جلوگیری کنید و یا دست کم به تعویق بیندازید. همانطور که می دانید در حال حاضر عوامل و دلایل ریزش مو متعدد و مختلف هستند و یان به این معنی است که این معضل به دلایل متعددی ممکن است در افراد با پیش زمینه های ارثی، با سنین مختلف، کشورها و فرهنگ های متفاوت رخ بدهد.

اما تقویت مو می تواند علاوه بر اینکه موجب جلوگیری از ریزش مو بشود، بلکه حتی می تواند موجب کمک به پرپشت شدن مو شود. در واقع با تقویت موهای سر شما از کم پشت شدن و ریزش آنها جلوگیری می کنید. این مسئله به خصوص در مورد جوانان اهمیت بیشتری پیدا می کند.

در بخش های دیگر و مقالات گذشته درباره موارد مشابهی مانند تاثیر سیر بر تقویت مو و یا نکات مراقبت از مو نوشته ایم که با مطالعه موارد ذکر شده و نکات آنها می توانید به رشد و نمو و همچنین زیبایی و پر پشت تر شدن موهای سر خود کمک کنید. 

ریزش مو
ریزش مو

یافتن بهترین روش تقویت مو

نکته مهم و آغازین این است که اگر شما هم اکنون در سنین نوجوانی و یا جوانی هستید و ریزش موهای سر شما هنوز شروع نشده، بهترین زمان جهت پیشگیری از ریزش است. البته در این میان آشنایی با ساختار فولیکول مو و همچنین مصرف منظم و به اندازه منابع غذایی برای مو می تواند در این راه، مفید باشند.
در این میان باید در ابتدا به چند نکته توجه داشته باشید:

• آیا ریزش موهای شما آغاز شده یا خیر؟
• آیا افرادی در خانواده و یا بستگان نزدیک شما دچار ریزش مو و یا ابرو شده اند؟
• رژیم غذایی شما چگونه است.
• در حال حاضر چه سنی دارید.
• آیا بطور مرتب اقدام به شستشوی موهای سر خود می کنید؟
• از چه شامپوها و موادی جهت شستشوی موهای خود استفاده می کنید؟
• آیا از رنگ مو، حنا و یا مواد شیمیایی آرایشی استفاده می کنید؟ (در مورد خانمها)
• آیا نکات مهم در زمینه مراقبت و حفظ موهای سر را رعایت می کنید؟
• آیا در ناحیه سر و یا ابرو دچار زخم، سوختگی، خراش و یا آسیب دیدگی هایی از این قبیل شده اید؟

بررسی و توجه به هر یک از موارد ذکر شده می تواند در حفظ و نگهداری از موهای شما کمک بزرگی باشد. برای مثال کسانی که افرادی در خانواده و یا اقوام نزدیک آنها دچار ریزش و یا طاسی سر شده اند، براحتی می توانند احتمال بدهند که بطور ارثی ممکن است موهای خود را در سنین بالاتر از دست بدهند.

نکته مهمی که باید توجه کرد این است که در هر صورت هر چه سن شما کمتر باشد و به عبارت بهتر جوان تر باشید، تقویت مو بیشتر به شما کمک خواهد کرد و ماندگاری و دوام تار موهای سر شما بیشتر خواهد بود. البته این نکته مهم را نیز باید یادآوری کنیم که ریزش مو نه تنها در انسان بلکه حتی در حیوانات نیز اتفاق می افتد و برخی از فولیکول های مو دچار ریزش می شوند که تا حدودی طبیعی است. اما زمانی که ریزش از حدی گذشت که منجر به کم پشت شدن و حتی خالی شدن برخی از نواحی سر و یا ابرو شود و تار موی جدیدی جایگزین آنها نشود، در این حالت گفته می شود که فرد دچار ریزش مو شده است.


پاسخ به سوال متداول: دلایل ریزش مو چیست؟


کاشت مو اصفهان