کاشت مو در اصفهان - اهمیت درمان ریزش مو در زنان

ریزش مو در زنان

ریزش مو و درمان آن مسئله ای است که منحصر به مردان نیست و امروزه ریزش مو در زنان بسیاری از کشورهای جهان متاسفانه اتفاق می افتد و بلطبع درمان ریزش مو زنان یکی از مهمترین مواردی است که متخصصان و پزشکان پوست و مو به آن توجه دارند.

نکته جالب اینجاست که بسیاری از علل ریزش مو در زنان مشابه دلایل ریزش مو مردان است. به همین جهت بیشتر روش های درمان این معضل از جمله تکنیک های کاشت مو نیز بطور مشابه برای زنان نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

از جمله تکنیک های مختلف و راه های درمان مختلف پزشکی  و یا درمان های گیاهی که امروزه جهت درمان طاسی و یا ریزش شدید مو زنان تجویز و مورد استفاده بسیاری از خانم های سراسر جهان قرار می گیرند.

اهمیت درمان ریزش مو بانوان

کم پشت شدن و از دست دادن مو مسئله ایست که امروزه هم مردان و هم بسیاری از زنان را در جهان به آن دچار شده اند اما این مسئله در خانمها بسیار حساس تر است چرا که در جوامع مختلف از دیرباز به نوعی با مسبب ریزش و طاسی سر آقایان کنار می آمدند ولی از دست دادن موها و یا طاسی منطقه ای و یا کل موهای سر در زنان از طرف مردم معمولا به آسانی پذیرفته نمی شود و حساسیت ها در این زمینه بیشتر و شدیدتر است.

"<yoastmark

انواع ریزش مو زنان

ریزش موی زنان به دلایل زیادی رخ می دهند که در حالت کلی می توان به دسته های زیر تقسیم بندی کرد:

• ریزش موی موضعی که معمولا به دلایلی مانند جراحی و جراحت رخ می دهد.
• ریزش موی کششی که به دلیل بستن موها و وسواس کندن موها ایجاد می شود.
• ریزش موی ارثی که رایجترین نوع ریزش مو زنان است و معمولا در بین حدود 20 درصد از زنان رخ می دهد.

تحقیقات نشان می دهد 3 درصد از زنانی که ریزش موی ارثی دارند 20 تا 29 ساله هستند، 16 درصد 30 تا 49 ساله هستند، 25 درصد شان 50 تا 69 ساله هستند، 28 درصد شان 70 تا 79 ساله هستند و 32 درصدشان 80 تا 89 سال سن دارند. بر اساس این آمار میزان ریزش موی ارثی در زنان بعد از یائسگی افزایش می یابد.


کاشت مو اصفهان