کاشت مو در اصفهان | رابطه ورزش با ریزش مو و نحوه ورزش بعد از کاشت مو

ورزش و ریزش مو

آیا با وجود کاشت مو می توان ورزش کرد ؟ ورزش یکی از برجسته ترین نماد های سلامتی و تندرستی در دنیا می باشد. از کسانی که هرچند بسیار اندک به انجام فعالیت های روزانه ورزشی می پردازند گرفته، تا ورزشکاران حرفه ای، هرکدام به نسبت میزان فعالیت های ورزشی که دارند سلامت و تندرستی را برای خود به ارمغان می آورند.

مفید بودن ورزش برای سلامت جسم و روح انسان همیشه نکته ای مشخص بوده و تمام انسان ها بر این مسئله واقف هستند. نقش ورزش در زندگی بسیاری از انسان ها نقش حیاتی بوده و هست، چنان که برای پیشگیری، درمان و کنترل بسیاری از بیماری ها، ترک اعتیاد، سلامت روانی و بسیاری دیگر از مشکلات بوجود آمده در زندگی ورزش کردن توصیه می شود.

فواید انجام فعالیت های ورزشی:

  • تقویت بدن، رفع نواقص جسمانی و تضمین سلامت
  • پرورش روان، استقلال شخصیت و دوری از افکار منفی
  • دست یابی به شادابی و نشاط و رفع مشکلات ذهنی

این موارد گوشه ای از فواید باورنکردنی ورزش هستند.

تاثیر ورزش بر رشد مو و ریزش موها

همانطور که گفته شد ورزش برای سلامت انسان بسیار مفید می باشد. در کل هر چیزی که برای سلامت عمومی بدن مناسب باشد می تواند بر افزایش رشد موها تاثیر گذار باشد. ورزش منظم باعث تنظیم فشار خون شده و برای سلامت موها مفید می باشد و باعث طراوت و رشد بهتر موهاست. اما مواردی هم هستند که ممکن است ورزش باعث ریزش مو شود.

عرق ناشی از ورزش روی پوست و موی سر می تواند برای سلامت موهایتان خطراتی را ایجاد کند.

تاثیر کلر بر روی موها باعث خشک و شکنندگی موهای شناگران می شود. برای وزنه برداران نیز خطر از دست دادن موهایشان وجود دارد، برای توضیح بیشتر این مسئله باید گفت فعالیت های سنگین ورزشی باعث جذب تستوسترون آزاد در ورزشکاران می شود، گرچه این جذب تستوسترون آزاد باعث حجیم شدن و تقویت عضلات می شود اما سلامت موها را در خطر می اندازد. ورزشکارانی هم که از استروئیدها استفاده می کنند بدون آگاهی ریزش مو را انتخاب می کنند.

از دست دادن سلامت موها و ریزش مو یکی از بزرگترین آفت های زیبایی است که همگان از بروز آن واهمه دارند.

ریزش مو عوامل و دلایل مختلفی می تواند داشته باشد، مانند:

  • ریزش مو بر اثر بیماری ها
  • ریزش مو بر اثر شیمی درمانی
  • ریزش موی ارثی
  • تغذیه نامناسب و کاهش سلامت عمومی بدن

و علت های دیگر ریزش مو که بسته به محیط، شرایط مختلف در هر فرد مختلف است.

ریزش مو به هر شکل و در هر سنی برای ما می تواند ناراحت کننده باشد. اگر این ریزش مو منجر به طاسی و کم پشت شدن موها شود باید به دنبال راهی برای جلوگیری و درمان آن بود. درمان ها و پیشگیری برای ریزش مو انواع گوناگونی دارد، که قطعی ترین و بهترین درمان طاسی مو، کاشت مو یا پیوند موی طبیعی می باشد.

 


مطالب پیشنهادی : 

چه فصل از سال برای کاشت مو مناسب است ؟

کاشت مو در بیماران مبتلا به دیابت

شناسایی روش مناسب برای انجام کاشت مو