کاشت مو در اصفهان - راه های مراقبت و تقویت موها برای جلوگیری از ریزش مو ارثی

تقویت مو برای افرادی که دچار ریزش مو ارثی هستند!

یکی از مهمترین قدمها این است که بدانید شما دچار ریزش موی ارثی هستید یا خیر؟ اگر این مسئله بطور ارثی در خانواده و یا بستگان شما اتفاق می افتد، بهتر است زمانی که هنوز ریزش موهای شما آغاز نشده، از همان ابتدا به فکر پیشگیری باشید. ممکن است بر خلاف تصور بسیاری از مردم، از دست دادن موها حتی در سنین کمتر از بیست سال آغاز شود و بعدها شدیدتر شود.

لذا در چنین مواردی بهتر است در همان مراحل اولیه با مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو و یا بهترین کلینیک کاشت مو از ریزش بیشتر جلوگیری و با مشورت با پزشک متخصص دستورالعمل های توصیه شده را به دقت بکار ببرید. ممکن است جهت تقویت موی شما، استفاده از داروهایی مانند ماینوکسیدیل و یا فیناستراید توصیه شود و یا تکنیک هایی مانند ترمیم مو تجویز شود.

اگر کم پشت شدن و ریزش موی ارثی است نگران نباشید، هر چه زودتر اقدام کنید بهتر می توانید جهت تقویت موها و جلوگیری از کم پشت شدن موهای سر خود اقدام کنید. خوشبختانه امروزه با وجود امکانات مناسب، داروهای جدید و به ویژه تکنیک های جدید درمانی به راحتی می توانید موهای خود را تقویت کرده و در برابر ریزش، تا حد زیادی آنها را حفظ کنید.


بیشتر بخوانید : دلایل ریزش موی مدل مردانه


روش شستشو جهت تقویت مو

یکی از نکاتی که متاسفانه بسیاری از افراد به آن توجه نمی کنند، روش صحیح شستن موهای سر است. در کنار آن استفاده از موادی جهت تقویت موها نیز مهم است. شستشوی مناسب موهای سر می تواند تا حد زیادی مانع از ریزش موی ارثی شود. به این منظور باید این نکات را در نظر داشته باشید:

• اگر پوست و موی شما چرب یا خشک است، دچار شوره سر و یا زخم و یا خارش شدید می شوید، حتما به پزشک پوست و مو مراجعه و در زمینه شامپوهای مناسب و یا روش شستشو با وی مشورت کنید.
• در حمام بیش از حد از شامپو استفاده نکنید.
• هنگام شستن موها به منظور تقویت آنها سعی کنید به آرامی ریشه موها و پوست سر خود را ماساژ دهید.
• اگر بر روی پوست سر شما زخم یا عفونت ایجاد شده، هر چقدر هم که کوچک باشد، باز هم در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید.
• از سشوار کشیدن با دمای بالا خودداری کنید.
• هنگامی که موهای شما هنوز خشک نشده اند، از برس یا شانه زدن آنها خودداری کنید.

از زمان های قدیم در بسیاری از سرزمین ها و کشورها روش های مختلفی جهت ماساژ پوست سر و شستن آن با استفاده از مواد طبیعی و ماسک های طبیعی از جمله آووکادو، روغن نعنا، روغن رزماری، روغن نارگیل، روغن زیتون، زرده تخم مرغ و غیره استفاده می شده که به این ترتیب موهای سر خود را با استفاده از چنین مواد طبیعی به دقت آغشته کرده و سپس به آرامی با چنگ زدن و ماساژ دادن پوست سر، به افزایش جریان خون و تقویت موهای سر کمک می کردند. جالب اینجاست که بسیاری از این روش ها از جمله تقویت موهای سر با استفاده از روغن نارگیل، در برخی از کشورهای جهان مورد استفاده مردان و زنان قرار می گیرد و در بسیاری از موارد موثر است.


بیشتر مطالعه کنید : ریزش مو برای زنان به چه دلایلی اتفاق می افتد ؟


کاشت مو در اصفهان | کلینیک بهین