کاشت مو در اصفهان | بعد از کاشت مو رشد مو چه مراحلی را طی می کند ؟

مراحل رویش مو بعد از کاشت

بعد از کاشت مو ، رشد مو مراحلی را طی می کند تا در نهایت حالت طبیعی را پیدا کند . طی یک عمل کاشت مو ، در ناحیه ی پشت سر فرد ، بیحسی موضعی ایجاد می شود ، با ابزار یا دستگاه های خاصی فولیکول های مو برداشته می شوند ، جداسازی و استریل سازی شده و در نهایت در نواحی جلوی سر در خط رویش طراحی شده ، کاشته می شوند .

پس از کاشت فولیکول های پیوندی ، اولین مرحله ، مرحله ی تلوژن است :

  • مرحله ی تلوژن 

در این مرحله فولیکول های پیوندی به صورت موقت از بین خواهند رفت ، یعنی ساقه ی مو ریزش می کند اما فولیکول مو در پوست باقی خواهد ماند ، دو هفته پس از کاشت مو ، فولیکول ها شروع به ریزش می کنند که ۳ الی ۴ ماه طول خواهد کشید .

  • مرحله ی آناژن

در این مرحله ، فولیکول های پیوندی رشد مجدد خود را آغاز خواهند کرد که میزان رشد موها از فردی به فرد دیگر ، متفاوت است و حدود یک الی دو اینچ موها رشد خواهند کرد .

  • مرحله ی کاتاژن 

این مرحله دو هفته است و یک مرحله ی گذار می باشد و کوتاه ترین مرحله ی رشد مو محسوب می شود .

  • مرحله نهایی تلوژن 

این مرحله ی ۳ الی ۴ ماه خواهد بود و تراکم نسبی از موها در ناحیه ی سر ایجاد می گردد .

 

نتایج کاشت مو

با اینکه بدن افراد مختلف به عمل کاشت مو ، واکنش های متفاوتی نشان می دهد ، ولی به طور میانگین حدود سال اول الی سال دوم ، می توان نتایج کاشت مو را به خوبی مشاهده نمود و همانند دیگر موهای فرد به اصلاح ، کوتاهی و حتی رنگ کردن موهای پیوندی اقدام نمود . نتایج تراکم نسبی حاصل از کاشت مو ، در زیبایی ظاهری و اعتماد به نفس فرد بسیار موثر می باشد .


بیشتر مطالعه کنید : 

مراقبت های لازم بعد از کاشت موی طبیعی

پاسخ به سوال متداول: چه مراقبت هایی بعد از کاشت مو باید صورت گیرد؟

مراقبت های لازم بعد از کاشت ابرو را بدانید !

بعد از کاشت مو باید از چه شامپو یی استفاده کنیم ؟