کاشت مو در اصفهان - کاشت مو ( پیوند مو )

کاشت مو چیست ؟

در حال حاضر تنها راه درمان و ترمیم موهای ازدست رفته استفاده از پیوند موی طبیعی ( کاشت مو ) است که این پیوند در نواحی مختلف از جمله سر، ابرو، ریش، سبیل و مژه قابل انجام است.

قرن نوزدهم میلادی سرآغازی برای عمل های کاشت مو بود، در آن سال ها انسان برای اولین بار تلاش کرد تا با استفاده از بافت های مودار پوست سر پیوند کاشت مو را در دیگر نقاط سر ایجاد کند. در این عمل جراحی بافت پوست سر به همراه منبع اصلی خون به منطقه طاس برده شده و در آنجا کاشته می شدند.

کاشت مو اولین بار در سال 1939 توسط پزشک ژاپنی، دکتر اوکادو (Dr.Okuda) مطرح و سپس در سال 1959 توسط پزشک آلمانی Dr.Orentreich عملی گردید.

در سالهایی که گذشت تجارب و روش های متعددی مورد آزمایش قرار گرفت و در نهایت امروزه با بهره گیری از تکنولوژی جدید از دسته‌های کوچکتر مو موسوم به میکروگرافت (micrograft) استفاده می شود که سبب نتایج رضایت بخش و ظاهری طبیعی شده است و امری که تا چندی پیش حتی تصورش هم دشوار بود امروزه تبدیل به یکی از اعمال جراحی سرپایی و بسیار سبک شده است که بر پایه برداشت سالم ریشه‌های موی شخص و کاشت آنها درنقاط مورد نظر استوار می باشد.

پیوند مو چیست ؟
پیوند مو چیست ؟

از چه موهایی در سر برای کاشت مو استفاده می شود؟

 

در کاشت مو با توجه به نوع روش پیوند، موهای خود شخص از پشت سر یا ناحیه ای از بدن برداشته می شود و سپس با استفاده از میکروسکوپ و لوپ های مخصوص، فولیکول های آن به صورت تک تک جدا می شوند و با همان ظرافتی که جدا شده اند در ناحیه گیرنده با ایجاد برش هایی در حد یک میلی متر پیوند زده می شود.

بدن نیز به این موها واکنشی نشان نمی دهد و در واقع حسن پیوند موی طبیعی همین است. با توجه به این که عضو پیوندی از بدن خود فرد تهیه می شود، احتیاج به نگهداری و مراقبت های درمانی ندارد.

اگر پزشک کاملا باتجربه باشد آنقدر ظریف این موها را برمی دارد که تنها یک خط بسیار باریک می ماند.البته توجه داشته باشید وقتی موها کاشته می شوند بعد از 4 تا 6 ماه می ریزند و بعد از آن مجددا موها رشد خواهند کرد، به همین دلیل نباید نگران شوید چون ریزش بعد از کاشت طبیعی است.