کاشت مو در اصفهان - طاسی ارثی چیست ؟

طاسی ارثی

در تعریف طاسی ارثی می توان گفت طاسی ارثی اصولا به تبدیل تدریجی موهای مرتب و یکدست به موهای نامعین و نامشخص و همچنین تنک گفته می شود که در نهایت تبدیل به کچلی می شود. طاسی ارثی بین زنان و مردان بسیار رایج است.

در حالت کلی، طاسی به نداشتن مو و یا ریزش مو  و از دست دادن آن در بخش هایی از بدن (به خصوص ناحیه سر) که  بطور طبیعی باید مو در آن قسمت ها رشد ‌کند، گفته می‌شود.متاسفانه این عارضه امروزه در بسیاری از کشورهای جهان، بسیار شایع شده. یکی از رایج ترین انواع طاسی، روند مداوم ریزش مو است که در اصطلاح پزشکی به آن آلوپسی آندروژنیک یا طاسی ، با الگوی مردانه گفته می‌شود و در مردان بالغ و حتی در بعضی از حیوانات نیز گاهی رخ می‌دهد.

نشانه های این عارضه

 طاسی ارثی نشانه هایی مانند ریزش تدریجی مو، نازک شدگی موها، تغییر در اندازه موها و ضخامت آن، و تنک شدن موهای کل نواحی سر که البته در بیماران مختلف متفاوت است، دارد.

جالب است بدانید نحوه گستردگی طاسی سکه ای تا حدودی شبیه به طاسی ارثی است.

طاسی در مردان

در ابتدا مردان متوجه ریزش جزئی در خط موی پیشانی شان می شوند. همچنن دچار نازک شدگی مو در برخی از نواحی سر می شوند و در این شرایط مدل موی خود را در خط موی پیشانیشان تغییرشکل می دهند.

طاسی در زنان

در زنان، موهای جلوی سر بتدریج آشفته می شود و کم کم این آشفتگی و تنکی به فرق سر هم کشیده می شود البته در مورد زنان اغلب خط موی پیشانی حفظ می شود. موهای قسمت شقیقه ای در زنان معمولا برمیگردد اما در مردان کمتر این اتفاق می افتد.


بیشتر بخوانید : دلایل ریزش موی مدل مردانه


تشخیص  و  مطالعات آزمایشگاهی

مهمترین جنبه تشخیص طاسی ارثی در بیماران، بررسی از طریق انجام یکسری آزمایشات است که برخی از این آزمایشها عبارتند از : آنالیز تستوسترون، آزمایش خون و آزمایش تیروتروپین.

برای درمان طاسی ارثی در مردان و زنان، معمولا یکسری دارومثل مینوکسیدی تجویز می شود.


مطالب پیشنهادی : 

10 نکته مهم قبل از اقدام به پیوند مو

کاشت مو و ترمیم آن چه تاثیرات روانی بر شخص دارد ؟

کاشت مو در اصفهان | کلینیک بهین