کاشت مو در اصفهان - مراقبت های قبل از پیوند مو

مراقبت های قبل از پیوند مو

اگر تصمیم دارید برای پیوند مو اقدام کنید  قطعا سوالاتی برای شما درباره عمل و و مراقبت های لازم آن برایتان پیش خواهد آمد. ما در این مقاله قصد داریم اصلی ترین نکاتی که برای نحوه مراقبت از کاشت مو قبل از عمل لازم است را برای شما شرح دهیم: 

قبل از پیوند مو چه مراقبت هایی را از مو انجام دهیم ؟ 

1. پیش از عمل به منظور چکاپ نیاز به آزمایش خون می باشد تا وضعیت سلامتی فرد معین شود.

2.  10 روز قبل از عمل کاشت مو استفاده از موارد زیر ممنوع می باشد:

  • دارو های مسکن مانند آسپیرین و بروفن و… (استامینوفن مانعی ندارد)
  • قرص ویتامینE
  •  دارو های جلوگیری کننده از انعقاد خون مانند وارفارین
  • سیگار
  • مشروبات الکلی 
  • سیر 

3. اگر از دارویی استفاده می کنید و یا بیماری خاصی دارید آن را با پزشک خود مطرح کنید به این دلیل که پزشک باید برگه ای به منظور اینکه عمل برای شما بلامانع است صادر نماید. توجه به این موضوع که بعضا داروهایی هستند که با روند کاشت مو تداخل دارند و می بایست پیش از عمل پیوند مو از خوردن آنها اجتناب کنید.

سعی کنید تمامی سوالات و مشکلات خود را پیش از شروع عمل به دکتر خود اعلام کنید تا نسبت به این عمل دید کافی داشته و با اطمینان خاطر عمل را آغاز کنید.


10 نکته مهم که قبل از کاشت مو باید بدانید ! 


4. قبل از روز عمل موی خود را به طور کامل با شامپو (چند بار) شسته و از خوردن غذا های سنگین جلوگیری کنید. سعی کنید وعده مقوی استفاده کرده باشید و از نوشیدن مایعات به صورت زیاد جلوگیری کنید.

در ضمن به هنگام عمل تمامی وسایل تزیینی، ساعت و زیورآلات خود را از بدن جدا کنید.

5. اگر موهای شما سفید یا جو گندمی می باشد، روز قبل از عمل مو های خود را با رنگ مو به رنگ مشکی یا قهوه ای سوخته رنگ کنید.

6. پیش از کاشت مو و شروع عمل تمام موی سر با نمره دو کوتاه می شود. کوتاه کردن مو باعث افزایش کیفیت عمل نیز می شود و شست و شو را بعد از روز عمل راحت تر خواهد کرد.

7. از پیراهن های یقه دار مانند تی شرت ها در روز عمل استفاده نکنید و به جای آن پیراهن های دکمه دار بپوشید تا در هنگام پوشیدن لباس هیچ گونه برخوردی با موهای شما نداشته باشد.